Overclocking: nowe rekordy w 3DMark06 i 3DMark Vantage

Overclocking: nowe rekordy w 3DMark06 i 3DMark Vantage27.03.2010 23:42
Overclocking: nowe rekordy w 3DMark06 i 3DMark Vantage
Źródło zdjęć: © WP.PL

W tym tygodniu ustanowiony został nowy rekord Polski w 3DMark06 i 3DMark Vantage – ten ostatni jest również trzecim wynikiem na świecie. W ręce dwóch utalentowanych overclockerów...

Overclocking – z angielskiego przetaktowywanie, a potocznie podkręcanie to zwiększanie szybkości pracy i co za tym idzie wydajności sprzętu komputerowego, np. procesora, pamięci, karty graficznej. Potrzebne są przy tym odpowiednie podzespoły i układy chłodzenia. Profesjonalny overclocking wymaga sporej wiedzy i często specjalistycznych, drogich urządzeń. Polacy mają w tej dziedzinie spore osiągnięcia. W tym tygodniu ustanowiony został nowy rekord Polski w 3DMark06 i 3DMark Vantage – ten ostatni jest również trzecim wynikiem na świecie.

W ręce dwóch utalentowanych overclockerów: Xtreme Addict oraz Xoqolatl trafił sprzęt komputerowy z jak się okazało dużym potencjałem. Ostateczna konfiguracja testowa składała się z płyty głównej ASUS Rampage II Extreme, procesora Intel Core i7-980. Extreme Edition (Gulftown), trzech modułów pamięci GOODRAM PRO 2000 CL7 2 GB, kart graficznych Connect3D HD5870 i MSI HD5970 (QuadCrossfireX), dysku twardego SSD OCZ AGILITY oraz obudowy Antec Skeleton. Całość zasilał Antec Quattro 1200W. Procesor został schłodzony ciekłym azotem do temperatury -130 stopni Clesjusza. Wykorzystano przy tym kontener Dragon F1 EE zaprojektowany przez legendę sceny OC – Kingpin’a. Wszystko to pozwoliło ustanowić nowy rekord Polski w 3DMark06 i 3DMark Vantage – ten ostatni jest również trzecim wynikiem na świecie według serwisu HWBOT.

Xtreme Addict zapowiada, że to nie koniec testów i w najbliższym czasie będzie „dogrywka”. Podkreśla również, że niedługo na rynek trafią nowe płyty główne – ASUS Rampage III Extreme oraz MSI BigBang Power, które być może pozwolą osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)