Overclocking: nowe rekordy w 3DMark06 i 3DMark Vantage

Overclocking: nowe rekordy w 3DMark06 i 3DMark Vantage
Źródło zdjęć: © WP.PL

27.03.2010 23:42, aktual.: 28.03.2010 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym tygodniu ustanowiony został nowy rekord Polski w 3DMark06 i 3DMark Vantage – ten ostatni jest również trzecim wynikiem na świecie. W ręce dwóch utalentowanych overclockerów...

Overclocking – z angielskiego przetaktowywanie, a potocznie podkręcanie to zwiększanie szybkości pracy i co za tym idzie wydajności sprzętu komputerowego, np. procesora, pamięci, karty graficznej. Potrzebne są przy tym odpowiednie podzespoły i układy chłodzenia. Profesjonalny overclocking wymaga sporej wiedzy i często specjalistycznych, drogich urządzeń. Polacy mają w tej dziedzinie spore osiągnięcia. W tym tygodniu ustanowiony został nowy rekord Polski w 3DMark06 i 3DMark Vantage – ten ostatni jest również trzecim wynikiem na świecie.

W ręce dwóch utalentowanych overclockerów: Xtreme Addict oraz Xoqolatl trafił sprzęt komputerowy z jak się okazało dużym potencjałem. Ostateczna konfiguracja testowa składała się z płyty głównej ASUS Rampage II Extreme, procesora Intel Core i7-980. Extreme Edition (Gulftown), trzech modułów pamięci GOODRAM PRO 2000 CL7 2 GB, kart graficznych Connect3D HD5870 i MSI HD5970 (QuadCrossfireX), dysku twardego SSD OCZ AGILITY oraz obudowy Antec Skeleton. Całość zasilał Antec Quattro 1200W. Procesor został schłodzony ciekłym azotem do temperatury -130 stopni Clesjusza. Wykorzystano przy tym kontener Dragon F1 EE zaprojektowany przez legendę sceny OC – Kingpin’a. Wszystko to pozwoliło ustanowić nowy rekord Polski w 3DMark06 i 3DMark Vantage – ten ostatni jest również trzecim wynikiem na świecie według serwisu HWBOT.

Xtreme Addict zapowiada, że to nie koniec testów i w najbliższym czasie będzie „dogrywka”. Podkreśla również, że niedługo na rynek trafią nowe płyty główne – ASUS Rampage III Extreme oraz MSI BigBang Power, które być może pozwolą osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)