Outlook.com dla Androida - nieśmieszny żart Microsoftu?

Outlook.com dla Androida - nieśmieszny żart Microsoftu?

Outlook.com dla Androida - nieśmieszny żart Microsoftu?
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.11.2012 12:35

Microsoft ogłosił, że Outlook.com rośnie w siłę. Konkurent Gmail ma już 25 mln aktywnych użytkowników. Przy okazji firma zaprezentowała oficjalną aplikację Outlook.com, która powinna ucieszyć wszystkich posiadaczy systemu Windows na komputerze i Android na smartfonie lub tablecie. Niestety nic z tego, bo aplikacja Outlook.com jest niezupełnie tym, czego się spodziewacie. Charakteryzuje ją przestarzały interfejs, brak wielu funkcji i błędy w opisie aplikacji.

Po pierwsze aplikacja jest wydana przez firmę Microsoft + Seven, a pozostałe programy Microsoftu dostępne w Google Play są podpisane jako Microsoft Corporation. Choć wszystkie portale poinformowały, że to oficjalna aplikacja Microsoftu - nam nie chciało się wierzyć. Jednak po intensywnym poszukiwaniu prawdy znaleźliśmy informację na oficjalnej stronie Microsoftu. A jednak, to się stało.

Teraz o samej aplikacji. To pierwsza wersja programu, więc jak wskazuje logika numer wydania to…. 7.8.2.10.47.7365. Kolejnym ogromnym zaskoczeniem jest interfejs, który wygląda jakby został żywcem wyciągnięty z Androida 2.3 i nie ma nic wspólnego z wytycznymi dotyczącymi interfejsu Holo znanego z Androida 4.0. Gdy wczytamy się w opis programu, okazuje się że mamy do czynienia z serwisem "Oulook". Nie mamy pojęcia kto odpowiadał za sprawdzanie jakości, ale ta osoba ma chyba dość swojej pracy. Program został pobrany już przez ponad 1000 osób, które wystawiły mu ocenę 2/5 gwiazdek.

Sytuacja jest dziwna, bo Microsoft nie tak dawno zaprezentował oficjalną aplikację SkyDrive dla Androida. Ten program dla odmiany prezentuje się znakomicie i jest całkowitym zaprzeczeniem tego, co pokazano w przypadku Outlook.com. Mimo wszystko odważnych zapraszamy tutaj.

źródło: chip.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)