Trwa ładowanie...

Oto płyta główna za 400 tysięcy dolarów

Najdroższa płyta główna świata nie jest ostatnim krzykiem techniki. Osiągi ma mniej niż skromne, do tego liczy sobie 38 lat. Skąd więc tak niewyobrażalna cena?
Share
Oto płyta główna za 400 tysięcy dolarów
Źródło: Chip.pl
d30stcs

Najdroższa płyta główna świata nie jest ostatnim krzykiem techniki. Osiągi ma mniej niż skromne, do tego liczy sobie 3. lat. Skąd więc tak niewyobrażalna cena?
Stąd, że mowa o płycie od legendarnego Apple I. Był to jeden z pierwszych komputerów osobistych w znanej nam dzisiaj konfiguracji, tzn. z klawiaturą umieszczonej w tej samej obudowie co procesor i podłączoną do monitora. Został zaprojektowany przez Steve'a Wozniaka i wszedł do sprzedaży w kwietniu 197. r. za 666,66 dol. Ale znacznie ważniejsze jest to, że wspomniana płyta jest podobno jedną z 50 zmontowanych osobiście przez Woza w garażu Steve’a Jobsa. Tak przynajmniej głosi opis nowojorskiego domu aukcyjnego Bonhams.
Organizatorzy aukcji spodziewają się uzyskać za nią kwotę pomiędzy 30. tys. a 400 tys. dol. To całkiem prawdopodone, skoro w ubiegłym roku niemiecki dom aukcyjny Breker sprzedał działający Apple I wraz z oryginalnym pudełkiem za 330 tys. dol., natomiast drugi egzemplarz osiągnął zawrotną cenę 671 400 dol.

Laptopy - duży wybór, atrakcyjne ceny. Kliknij i się przekonaj >>

d30stcs

Podziel się opinią

Share
d30stcs
d30stcs
Więcej tematów