Ostatnie wytwórnie rezygnują z HD DVD

Ostatnie wytwórnie rezygnują z HD DVD

29.02.2008 13:00

Przedstawiciele koncernów filmowych Paramount Pictures oraz DreamWorks oficjalnie poinformowali, że firmy te nie będą już wydawały filmów w standardzie HD DVD. Obie wytwórnie anulowały większość zapowiedzianych już premier w tym formacie.

Jeszcze kilka dni temu Jeffrey Katzenberg, szef DreamWorks, informował, że jego firma formalnie wciąż pozostaje członkiem "obozu HD DVD" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=141877 ( mimo, iż pod zeszłotygodniowej decyzji Toshiby - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/140658.html obóz ten właściwie przestał istnieć ). Katzenberg przypominał, że w kalendarzu wydawniczym DreamWorks znajduje się kilka ważnych pozycji, które w najbliższym czasie powinny trafić na rynek i firma właściwie nie wie, w jakim formacie powinny one zostać wydane. Koncern wysłał w tej sprawie zapytanie do Toshiby i czekał na odpowiedź.

Sprawa najwyraźniej się rozstrzygnęła - przedstawiciele DreamWorks poinformowali właśnie o anulowaniu wszystkich najbliższych wydań HD DVD ( w tym m.in. planowanego na 11 marca wprowadzenia na rynek "Filmu o pszczołach" - "Bee Movie" ). To samo zrobił koncern Paramount ( do którego należy studio Dremworks ), również do niedawna wspierający HD DVD. Za kilka dni - 4 marca - na rynek trafią dwa ostatnie wydania HD DVD Paramountu ( będą to filmy "Things We Lost in the Fire" oraz "Into the Wild" ).

Od teraz obie wytwórnie zamierzają wydawać swoje filmy tylko na DVD i Blu-ray - aczkolwiek ze wstępnych zapowiedzi wynika, że na wydania BD z katalogu DreamWorks i Paramount Pictures przyjdzie nam poczekać co najmniej do lata 2008 r.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)