Organizujemy imprezę... w kuchni

Organizujemy imprezę... w kuchni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.02.2012 15:32, aktual.: 07.05.2012 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zorganizowanie przyjęcia w domu wymaga wiele pracy, zarówno przed, w trakcie, jak i po jego zakończeniu. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym i funkcjom dostępnym w urządzeniach AGD przygotowania do imprezy nie muszą być męczące i czasochłonne. Radzimy, na co powinny zwracać uwagę osoby, które często zapraszają gości.

Karnawałowe przyjęcia, prywatki, urodziny, imieniny –. jest tyle okazji do świętowania. Jednak dobra impreza nie obejdzie się bez ciasta i gorącego dania. Z tego względu, niezastąpionym pomocnikiem dla gospodarzy przyjęcia będzie nowoczesny piekarnik. Warto wybrać taki, który przy standardowych wymiarach zewnętrznych posiada powiększoną pojemność, co pozwoli na przygotowanie wielu porcji potrawy jednocześnie.

Ci, którzy pieczenie zostawili sobie na ostatnią chwilę nie muszą się obawiać, że nie zdążą przed przybyciem gości. - _ W nowoczesnych urządzeniach dostępna jest funkcja szybkiego nagrzewania. Jej włączenie pozwala na błyskawiczne nagrzanie piekarnika – 200°C osiąga w 8 minut (normalnie piekarnik potrzebuje ok. 16 minut). Dzięki tej funkcji można skrócić czas przygotowania posiłków nawet do 15 procent _ - podpowiada Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka Candy Hoover Polska, producenta urządzeń AGD. Szybsze pieczenie potraw w piekarniku zapewnia także korzystanie z funkcji termoobiegu. Dodatkowo, dzięki równomiernej cyrkulacji gorącego powietrza, możliwe jest pieczenie na kilku poziomach różnych potraw jednocześnie.

Jeśli ktoś chce upiec kurczaka, a nie wyjął odpowiednio wcześniej mięsa do rozmrożenia, nic straconego! Z pomocą przychodzi kuchenka mikrofalowa z funkcją automatycznego rozmrażania. Kuchenka sama dobiera poziom mocy mikrofal i czas trwania funkcji. Należy jedynie wybrać rodzaj produktu, który będzie rozmrażany, a następnie określić jego wagę, reszta przebiegnie automatycznie. Funkcję rozmrażania mają także piekarniki.

Podczas rodzinnych spotkań, przyda się też dostępna w nowoczesnych piekarnikach funkcja tzw. Keep Warm 6. stopni, dzięki której można utrzymać temperaturę potraw pozwalającą na natychmiastowe podanie. Podobne zastosowanie ma szuflada do podgrzewania naczyń. Jest to urządzenie do zabudowy, w którym można podgrzać naczynia i potrawy. Utrzymuje ciepło przygotowanych wcześniej dań, dzięki czemu są w każdej chwili gotowe do podania. Można w niej także podgrzewać naczynia, np. filiżanki do espresso.

Niezastąpionym pomocnikiem w sprzątaniu po udanej imprezie jest natomiast zmywarka. Sterty brudnych talerzyków, szklanek i kieliszków będą lśnić już po 2. minutach od włączenia urządzenia. Natomiast w przypadku bardziej zabrudzonych naczyń, szybki program zmywania intensywnego zajmuje 60 minut. A co z zabrudzonym piekarnikiem? Niech wyczyści się sam! Na rynku dostępne są piekarniki z funkcją „samooczyszczenia”, zwaną także czyszczeniem pirolitycznym. Posiadają one specjalny program, który rozgrzewa wnętrze urządzenia do temperatury ok. 500°C. W takich warunkach wszelkie zanieczyszczenia zostają zamienione w łatwy do usunięcia popiół.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także