Trwa ładowanie...
d1esmc5

Orange uruchamia LTE w warszawskim metrze

Orange jest pierwszą siecią, która umożliwiła korzystanie z LTE na pierwszej linii warszawskiego metra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsza linia metra z LTE od Orange
Pierwsza linia metra z LTE od Orange (Wikimedia Commons CC BY)
d1esmc5

Orange poinformowało na swoim blogu, że udostępnił pasażerom pierwszej linii warszawskiego metra agregację pasm 4G LTE. Klienci Oragne i nju mobile będa automatycznie łączyć się z z siecią LTE jeśli tylko posiadają odpowiednie smartfony (większość smartfonów obsługuje LTE).

W praktyce oznacza to wyższą jakość rozmów telefonicznych i szybszy transfer danych, czyli płynniejsze przeglądanie internetu, słuchanie muzyki przez Spotify i oglądanie wideo w streamingu. W ramach ciekawostki Orange podzieliło się informacją o tym, na których stacjach warszawskiego metra jest największy "ruch komórkowy". Są to odpowiednio: Politechnika i Centrum.

Obecnie na terenie Polski abonenci operatorów komórkowych korzystają przede wszystkim z sieci 3G oraz 4G tam gdzie jest ona dostępna (w miastach i na dużych ciągach komunikacyjnych). Chociaż sieć 4G może wydawać się wystarczająca do większości codziennych potrzeb, to operatorzy zaczynają już testować i wprowadzać technologię kolejnej generacji, czyli 5G. W tym celu w Polsce zostały zwiększone dopuszczalne normy promieniowania elektromagnetycznego. Sieć 5G zapewni większą przepustowość, mniejsze opóźnienia i szybszy transfer danych.

d1esmc5

Podziel się opinią

Share
d1esmc5
d1esmc5
Więcej tematów