Orange ostrzy zęby na Telecom Italia

Orange ostrzy zęby na Telecom Italia03.03.2015 16:52
Orange ostrzy zęby na Telecom Italia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wartość akcji Telecom Italia wzrosła o 3 procent po tym, gdy dyrektor wykonawczy Orange, Stéphane Richard poinformował, że włączenie włoskiego telekomu byłoby dla Orange atrakcyjne.

Telekom Ialia ma 62% lokalnego rynku kablowego (telefonia, Internet), 45% rynku abonamentów komórkowych i 31,5% rynku prepaid. Operator zatrudnia blisko 66 tys. pracowników, a ze swoją ofertą komórkową sieci TIM dociera nie tylko do mieszkańców Włoch, ale też Brazylii.

Choć Telecom Italia jest poważnie zadłużony, cieszy się wysokimi marżami w segmencie oferty przewodowej, w którym nie ma na tamtejszym rynku większej konkurencji. Zdaniem analityków, TI powinien pozbyć się swojego biznesu w Brazylii, a uzyskane środki przeznaczyć na spłatę zadłużenia - zwiększyłoby to jego atrakcyjność dla potencjalnego nabywcy.

Zanim Orange zabierze się za zakupy, musi dostać zgodę ze strony francuskiego rządu, który w dalszym ciągu ma 25% udziałów francuskiego operatora. Póki co biuro prasowe TI nie komentuje zainteresowania ze strony Orange.

Wycena rynkowa Telecom Italia to obecnie prawie 20 mld euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)