WP

Orange będzie odcinał internet patostreamerom? To fałszywa informacja

Orange ogłosił, że zamierza walczyć z patostreamingiem w sieci. Część internautów zinterpretowała to w ten sposób, że firma będzie odcinać internet wybranym abonentom. To fake news i nieprawda – potwierdza WP Tech rzecznik prasowy Orange.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzina na oczach dziesiątek tysięcy widzów upija się do nieprzytomności. Często dochodzi do sporów i bójek. Na pokazywaniu przemocy i patologii patostreamerzy zarabiają duże pieniądze.
Rodzina na oczach dziesiątek tysięcy widzów upija się do nieprzytomności. Często dochodzi do sporów i bójek. Na pokazywaniu przemocy i patologii patostreamerzy zarabiają duże pieniądze. (Facebook.com, Fot: danielmagical)
WP

Pod koniec listopada na korporacyjnym blogu firmy pojawiła się informacja, że Orange podpisało deklarację uczestników Okrągłego Stołu RPO do walki z patotreściami w internecie. Jak czytamy dalej, dokument zawiera "bardzo jasny i zwięzły opis zjawiska oraz postulaty działań, które powinni wziąć na siebie sygnatariusze. To między innymi: przygotowanie sprofilowanych instrukcji: Co robić, gdy zetknę się z patotreściami w sieci? Czy podejmowanie w mediach tematów edukacyjnych dotyczących konieczności reagowania na przemoc i patologię w internecie".

W dalszej części tej krótkiej informacji prasowej nie pojawiają się żadne informacje na temat tego, że Orange planuje odcinać dostęp do internetu patostreamerom czy komukolwiek innemu. Jednak maszyna ruszyła i na przykład na Wykopie pojawiło się takie oto znalezisko na stronie głównej:

wykop.pl
Podziel się
WP

Daleko wysunięte wnioski, ale czy mają jakiekolwiek przełożenie na rzeczywistość?

- Ta informacja jest nieprawdziwa. Nic takiego nie planowaliśmy i nie planujemy, takie deklaracje nie padają również na naszym blogu – podkreśla Wojtek Jabczyński, rzecznik prasowy Orange.

Nie ma się zatem czego obawiać. Przy okazji to cenna lekcja na przyszłość – warto czytać więcej, niż nagłówki.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP