Trwa ładowanie...
d2hhqdt

Opole: bilety na miejskie autobusy można kupić przez komórkę

Od 22/09 pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu bilety na przejazdy mogą kupować za pomocą specjalnej aplikacji przez komórkę.
Share
Opole: bilety na miejskie autobusy można kupić przez komórkę
Źródło: MPK Olsztyn
d2hhqdt

O wprowadzonym udogodnieniu poinformował na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko. "W pierwszej fazie wprowadzamy możliwość zakupu przez komórkę biletów jednorazowych - ulgowych i normalnych, natomiast pod koniec miesiąca wprowadzimy też możliwość zakupu w ten sposób biletu miesięcznego" - wyjaśnił Kawałko i dodał, że ma to na celu zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej również wtedy, gdy np. ktoś nie ma przy sobie drobnych na bilet tradycyjny.

Naczelnik Biura Organizacji Transportu Zbiorowego w opolskim Urzędzie Miasta Tomasz Zawadzki poinformował, że aby kupować e-bilety, najpierw trzeba ściągnąć na komórkę bezpłatną aplikację SkyCasch. "Po ściągnięciu aplikacji rejestrujemy się w systemie, podajemy swój mail, na który zostanie wysłany kod dostępu, który trzeba sobie zmienić, a potem musimy zasilić konto" - instruował Zawadzki mówiąc, że konta można zasilać np. tradycyjnym przelewem, albo "podpinając" do systemu kartę płatniczą. "Na początek - mimo braku zasilenia konta - ci którzy zdecydują się na ściągnięcie aplikacji, będą mieć do wykorzystania 4 zł. Można za nie kupić dwa ulgowe lub jeden normalny bilet" - dodał.

Natomiast aby kupić już sam bilet, trzeba wejść do aplikacji, wskazać miasto, wcisnąć klawisz "komunikacja miejska" i wybrać konkretny rodzaj biletu. Trzeba też będzie podać np. numer autobusu, który znaleźć można na zewnątrz pojazdu lub w jego wnętrzu, na plakatach. "W przypadku kontroli jesteśmy zobowiązani zgodnie z regulaminem pokazać kontrolerowi swoją komórkę, w której - w zakładce kontrola biletów - za pomocą kodu lub poprzez przesunięcie ekranu bilet będzie mógł być sprawdzony".

d2hhqdt

Kawałko zapewnił, że wprowadzenie tego udogodnienia jest dla miasta bezkosztowe, ceny biletów kupowanych przez komórkę są takie, jak tradycyjnych, a operator zapewniający usługę e-biletu zarabiać ma na prowizji ze sprzedaży - jak np. sprzedawcy w kioskach. *Póki co nie można będzie kupić przez komórkę biletu nocnego. *"Ale myślimy też o wprowadzeniu takiej usługi" - dodał Kawałko.

Sprawdź, gdzie kupisz smartfona swoich marzeń najtaniej bez umowy!

d2hhqdt

Podziel się opinią

Share
d2hhqdt
d2hhqdt
Więcej tematów