Trwa ładowanie...
d3zqose
CHIP

Opera jako pierwsza umieściła VPN w swojej przeglądarce!

Opera udostępniła dzisiaj w najnowszej wersji deweloperskiej przeglądarki darmowy, nielimitowany VPN. Czemu to takie "przełomowe"? VPN-y działające w innych przeglądarkach mają postać rozszerzeń, a większość z nich bazuje na modelu płatnej subskrypcji, lub obwarowuje korzystanie z usługi limitami zużycia danych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opera jako pierwsza umieściła VPN w swojej przeglądarce!
(WP.PL)
d3zqose

VPN to wirtualna sieć, która pozwala zwiększyć prywatność przeglądanych zasobów, otrzymać dostęp do blokowanych w danym kraju treści i chroni użytkowników korzystających z publicznego Wi-Fi.

_ - Każdy zasługuje na prywatność w sieci. Dzięki włączeniu darmowego, nielimitowanego VPN-a bezpośrednio do przeglądarki, dodatkowe instalacje lub rozszerzenia stają się zbędne. Dlatego użytkownicy Opery otrzymują wygodny sposób na zwiększenie swojej prywatności w sieci i łatwiejszy dostęp do ulubionych treści, bez względu na to, gdzie się znajdują _ - powiedział Krystian Kolondra, wiceprezes Opera Software.

Nowa opcja VPN oferuje 256-bitowy klucz szyfrujący. By uruchomić VPN w deweloperskiej wersji Opery, wystarczy wywołać menu, kryjące się pod ?O", wybrać ustawienia (lub preferencje na Macu), a następnie "Prywatność i bezpieczeństwo", gdzie funkcję się aktywuje. Po włączeniu na pasku adresu pojawi się ikonka. Po jej kliknięciu można zmienić swoją wirtualną lokalizację, sprawdzić, czy nasze IP jest wyeksponowane i zobaczyć, jak wiele danych przeglądania zostało przesłanych przez serwery VPN.

d3zqose

Pomimo tego, że rozwiązanie Opery jest darmowe, oferuje te same opcje, co płatne VPN-y:

- Ukrywanie swojego adresu IP - Opera zastąpi twój adres IP wirtualnym, przez co trudniej będzie stronom wyśledzić twoją lokalizację i zidentyfikować twój komputer. W ten sposób zwiększysz poziom swojej prywatności w sieci.

- Odblokowywanie zapor i stron - wiele krajów, szkół i miejsc pracy blokuje strony udostępniające wideo, media społecznościowe i inne serwisy. Dzięki wbudowanemu VPN-owi możesz mieć dostęp do ulubionych stron bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

- Bezpieczne Wi-Fi - kiedy przeglądasz sieć, korzystając z publicznego Wi-Fi, ktoś może przechwycić twoje dane. Dzięki VPN-owi możesz poprawić bezpieczeństwo swoich osobistych informacji.

d3zqose

W tej deweloperskiej wersji użytkownicy mogą wybrać jedną z trzech wirtualnych lokalizacji - USA, Kanadę lub Niemcy. Więcej opcji pojawi się w stabilnej wersji.

Najnowszą, deweloperską wersję Opery z VPN znajdziecie tutaj.

ag

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 7 - Apple opatentował sposób na zoom optyczny

d3zqose

Podziel się opinią

Share

d3zqose

d3zqose
Więcej tematów