OLPC: politycy nie mają wizji

OLPC: politycy nie mają wizji

28.11.2007 10:00, aktual.: 28.11.2007 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzecznik prasowy programu OLPC, Walter Bender, obarcza polityków za kłopoty w jego wdrożeniu. Uważa on, że brakuje im wizji, przez co dzieci w ich krajach nie mogą zyskać dostępu do tanich laptopów.

Jednym polityków, których Bender miał na myśli, może być nigeryjski minister edukacji, doktor Igwe Aja-Nwachuku. W rozmowie z BBC minister mówił: _ "Jaki jest sens we wprowadzaniu programu One Laptop per Child, gdy dzieci nie mają krzeseł, na których mogłyby siedzieć w szkole, gdy nie mają mundurków, gdy nie ma budynków i całego zaplecza? Jesteśmy bardziej zainteresowani w położeniu solidnych fundamentów pod edukację" _. Aja-Nwachuku mówi, że jego ministerstwo rozważa sens korzystania z OLPC czy alternatywnych programów oferowanych przez Microsoft oraz Intela. _ "Pytamy, czy to jest najważniejsza rzecz, która pomoże rozwinąć edukację" _ - mówi minister.

Poprzedni rząd Nigerii zamówił milion laptopów. Obecny rząd, jak widać, zastanawia się nad sensem takich działań. Losy tanich laptopów ciągle się ważą. Do konkurencji o ten rynek, obok OLPC, stanęły też Intel i Microsoft. To poważny problem dla oryginalnego projektu. Jednak najpoważniejszym, jak wspomniał Bender, są tacy politycy jak Aja-Nwachuku, którzy zastanawiają się nad samym sensem wyposażania dzieci w tanie komputery.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)