ycipk-3ssv9j

Okulary, które wyłączą telewizory i smartfony. Oryginalny wynalazek Amerykanina

Jeden z amerykańskich inżynierów zaprojektował okulary, które będą wyłączać telewizory i smartfony. Pomysł na nie przyszedł bardzo spontanicznie, bowiem podczas przerwy obiadowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ptfbty
ptfbty (Komorkomania.pl, Fot: Miron Nurski)
ycipk-3ssv9j

Scott Blew był zirytowany tym, że nawet jeśli odłoży telefon lub wyłączy komputer, ciągle przed oczami ma informacje z przeróżnych ekranów. To go zainspirowało do stworzenia takich okularów.

Według redaktorow wired.com przy konstrukcji okularów użył taśmy filmowej, która blokuje światło emitowane przez monitory. Używana jest m.in. w salach konferencyjnych

Wymienił szkła ze swoich okularów przeciwsłonecznych na taśmę. Widział wszystko z wyjątkiem obrazów na ekranach. Wszelkie telebimy i telewizory były czarne. Promieniowanie wytwarzane przez monitory LED i wyświetlacze LCD znika całkowicie. Pozostaje jedynie dźwięk. Takiego efektu właśnie oczekiwał.

ycipk-3ssv9j

Okulary zostały opatentowane. Finansowanie ich produkcji jest możliwe dzięki wpłatom na stronie crowdfundingowej Kickstarter. Nie wiadomo jednak, kiedy IRL Glasses trafią do sprzedaży.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ssv9j

ycipk-3ssv9j
ycipk-3ssv9j