Trwa ładowanie...

Okulary, które wyłączą telewizory i smartfony. Oryginalny wynalazek Amerykanina

Jeden z amerykańskich inżynierów zaprojektował okulary, które będą wyłączać telewizory i smartfony. Pomysł na nie przyszedł bardzo spontanicznie, bowiem podczas przerwy obiadowej.
Share
ptfbty
ptfbtyŹródło: Komorkomania.pl, Fot: Miron Nurski
d301g27

Scott Blew był zirytowany tym, że nawet jeśli odłoży telefon lub wyłączy komputer, ciągle przed oczami ma informacje z przeróżnych ekranów. To go zainspirowało do stworzenia takich okularów.

Według redaktorow wired.com przy konstrukcji okularów użył taśmy filmowej, która blokuje światło emitowane przez monitory. Używana jest m.in. w salach konferencyjnych

Wymienił szkła ze swoich okularów przeciwsłonecznych na taśmę. Widział wszystko z wyjątkiem obrazów na ekranach. Wszelkie telebimy i telewizory były czarne. Promieniowanie wytwarzane przez monitory LED i wyświetlacze LCD znika całkowicie. Pozostaje jedynie dźwięk. Takiego efektu właśnie oczekiwał.

d301g27

Okulary zostały opatentowane. Finansowanie ich produkcji jest możliwe dzięki wpłatom na stronie crowdfundingowej Kickstarter. Nie wiadomo jednak, kiedy IRL Glasses trafią do sprzedaży.

d301g27

Podziel się opinią

Share
d301g27
d301g27
Więcej tematów