Ojciec odebrał poród dzięki filmikom z Internetu

Ojciec odebrał poród dzięki filmikom z Internetu
Źródło zdjęć: © sxc.hu

04.05.2009 12:42, aktual.: 04.05.2009 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marc Stephens, 28 letni brytyjski inżynier, odebrał poród swojego dziecka dzięki pomocy filmików instruktażowych znalezionych na serwisie YouTube - donosi Telegraph.co.uk.

Kiedy przyszły ojciec przeglądał filmy z serii „Zrób to sam”. nie przypuszczał nawet, że już za parę godzin będzie zmuszony wykorzystać zdobytą tak wiedzę w praktyce. Cała przygoda zaczęła się pewnego wieczora, kiedy żona Marca zasygnalizowała, iż czuje pierwsze bóle porodowe. Młody inżynier zaczął wówczas przeszukiwać z ciekawości Internet, w poszukiwaniu filmów instruktażowych o tym, jak odebrać poród.

W nocy, kiedy małżeństwo spało, akcja porodowa weszła w decydującą fazę. Zadzwonili do szpitala, aby wezwać położną, jednak żadna z nich nie mogła do nich przyjechać z racji trwających właśnie na oddziale porodów. Za późno było także na przewiezienie Pani Stephens do szpitala.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Panu Stephens nie pozostało nic innego, jak wiedzę zdobytą w Internecie wykorzystać w praktyce. Tak właśnie na świat przyszła najmłodsza córka –. Gabriele. Po odebraniu porodu do domu państwa Stephnes dotarli paramedycy, którzy przewieźli szczęśliwą matkę i córkę na badania.

Ojciec pytany jak sobie poradził z porodem odpowiedział: „Nie miałem czasu na panikowanie”. Żona pana Marca stwierdziła natomiast, iż podczas tego porodu (wcześniej urodziła już trójkę dzieci) była najbardziej zrelaksowana – podał Telegraph.co.uk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także