WP

Oglądaj na żywo start najnowszej rakiety Falcon 9 Block 5. Ta maszyna jest chlubą SpaceX

Jeżeli warunki pogodowe się nie pogorszą, jeszcze dziś o godzinie 22:14 odbędzie się pierwszy start rakiety Falcon 9 Block 5. Na orbitę ziemską wyniesie pierwszego satelitę Bangladeszu "Bangabandhu-1". To będzie wyjątkowe wydarzenie - nowa maszyna jest wielkim krokiem dla firmy SpaceX.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To najbardziej dopracowana rakieta SpaceX
To najbardziej dopracowana rakieta SpaceX (Instagram.com, Fot: Elon Musk)
WP

To już dziewiąta misja SpaceX w tym roku, ale debiut dla ich najnowszej wersji rakiety Falcon 9 - Block 5. Start odbędzie się z platformy LC-39A w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy'ego. Okno startowe potrwa 130 minut.

Pierwotnie misja miała odbyć się 10 maja. Jednak, jak informuje portal SpaceX Polska, komputer pokładowy rakiety wykrył nieprawidłowości i odliczanie zostało przerwane na 58 sekund przed startem. Pracownicy starali się zwalczyć awarię, jednak ostatecznie o godzinie 00:07 zdecydowano o przerwaniu procedury. Przełożono start na kolejny dzień.

WP

Satelita telekomunikacyjny Bangabandhu-1 został zbudowany przez firmę Thales Alenia Space dla Komisji Regulacji Telekomunikacji Bangladeszu (BTRC). Prawdopodobnie będzie służyć przez około 15 lat. Więcej informacji o rakiecie Falcon 9 Block 5 oraz jej dzisiejszej misji przeczytacie w artykule poniżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP