Trwa ładowanie...
holderName

Oficjalnie: Sony sprzedaje dział laptopów Vaio i zwalnia 5000 pracowników

Sony ogłosiło oficjalnie sprzedaż swego działu odpowiedzialnego za produkcję komputerów PC, który trafi w ręce grupy Japan Industrial Partners.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oficjalnie: Sony sprzedaje dział laptopów Vaio i zwalnia 5000 pracowników
(Materiały prasowe)
holderName

Oficjalne potwierdzenie transakcji nastąpiło w trakcie przedstawienia raportu podsumowującego trzeci kwartał trwającego roku podatkowego firmy. Zgodnie z oświadczeniem Sony, taka, a nie inna decyzja kierownictwa giganta była podyktowana przede wszystkim malejącym zapotrzebowaniem na komputery PC oraz rosnącym popytem na urządzenia innego typu. Przekazanie działu odpowiedzialnego za konstrukcję komputerów Sony zostanie w pełni sfinalizowane w marcu tego roku.

Przy okazji japońska firma ogłosiła plan zwolnień związanych z pozbyciem się działu Vaio. W ciągu najbliższych miesięcy zatrudnienie straci około 500. pracowników Sony na całym świecie. Japoński gigant zamierza teraz skupić się na produkcji smartfonów i tabletów, a także na lepszym wykorzystaniu potencjału działów zajmujących się sprzedażą telewizorów i konsol.

Posiadacze laptopów z serii Vaio nie muszą się martwić –. obydwie firmy zapowiedziały, że dalej będą zajmować się ich serwisowaniem w ramach ustalonych gwarancji.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Choć Lenovo kupi Motorolę, nie dostanie najważniejszego oddziału firmy

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów