Office 2007 SP1 - samowolny dodatek

Office 2007 SP1 - samowolny dodatek

14.12.2007 11:30, aktual.: 14.12.2007 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy kilka dni temu Microsoft oficjalnie informował o udostępnieniu pierwszego zestawu dodatków i poprawek dla pakietu biurowego MS Office 2007, przedstawiciele firmy zapowiadali, że co najmniej przez 3 miesiące nie zostanie on wprowadzony do systemu automatycznej aktualizacji. Okazuje się, że to nie do końca prawda - od środy wielu użytkowników raportuje, że SP1 został niespodziewanie zainstalowany w ich systemie.

Krótko po oficjalnej premierze SP1 dla MS Office 2007 - http://www.pcworld.pl/news/133875_3.html na forach Microsoftu pojawiły się posty zdziwionych użytkowników, którzy informowali, że ich komputery zaczęły niespodziewanie pobierać ponad 200-megabajtowy dodatek. Głosów takich było na tyle dużo, że koncern zdecydował się na wydanie oświadczenia w tej sprawie. Automatyczne instalowanie SP1 jest bowiem sporą niespodzianką - Microsoft zapowiadał, że co najmniej przez 3 miesiące użytkownicy, którzy będą chcieli zainstalować to uaktualnienie, będą musieli "ręcznie" pobrać je ze strony koncernu.

Okazuje się jednak, że nie dotyczy to wszystkich użytkowników produktów Microsoftu - osoby, które zainstalowały oprogramowanie koncernu w wersji beta, muszą liczyć się z tym, że ich systemy potraktują SP1 jako zalecaną aktualizację. Dotyczy to m.in. komputerów z testowym SP1 dla Visty, SP3 dla Windows XP czy WSUS ( Windows Server Update Services ) 3.0 SP3.

Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, że SP1 dla Office'a 2007 w żadnym przypadku nie zostanie zainstalowany bez wiedzy użytkownika - przyznają jednak, że podczas połączenia z serwisem Microsoft Update dodatek zostanie wyświetlony na liście zalecanych uaktualnień. Tak więc osoby, które bez dokładniejszego przyjrzenia się liście poprawek klikną "Ok" muszą liczyć się z tym, że w systemie zainstalowany zostanie również najnowszy dodatek do pakietu biurowego.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)