Trwa ładowanie...
d4268bk
Artykuł sponsorowany

Oferty dual fuel – dlaczego warto kupować prąd i gaz od tego samego sprzedawcy?

Wysokie wydatki firmowe można zredukować w prosty sposób, przyglądając się kwestii ogrzewania budynków i wykorzystania energii elektrycznej. Poza ograniczaniem zużycia prądu i gazu ziemnego, przeprowadzeniem audytu energetycznego i wymianą infrastruktury nierzadko opłaca się również zmiana sprzedawców prądu i gazu. Jedną z ciekawych opcji jest skorzystanie z oferty dual fuel. Na czym dokładnie polega ten model sprzedaży gazu i prądu? Dlaczego z reguły się opłaca?
Share
Oferty dual fuel
Oferty dual fuelŹródło: materiały partnera
d4268bk

Dlaczego warto regularnie analizować dostępne oferty sprzedaży prądu i gazu?

Zarówno dostawami prądu, jak i gazu zajmują się dystrybutorzy. W przypadku prądu chodzi o 5 firm działających w poszczególnych regionach Polski. Gaz do większości odbiorców dystrybuowany jest natomiast przez Polską Spółkę Gazownictwa. Jednak dostarczone przez te podmioty prąd i gaz przedsiębiorstwa kupują od sprzedawców, takich jak np. firma Po Prostu Energia S.A. Na rynkach sprzedaży panuje konkurencja, a oferty proponowane przez poszczególnych sprzedawców mogą znacznie różnić się od siebie. Dlatego warto je na bieżąco analizować. Gaz i prąd dla firmy nie muszą być drogie, a zmiana sprzedawcy jest bezpłatna.

Czym dokładnie jest oferta dual fuel?

Niektórzy sprzedawcy, szczególnie wśród propozycji dla klientów biznesowych, mają w ofercie zarówno prąd, jak i gaz ziemny. Na tym właśnie polega oferta dual fuel. Odbiorca w ramach umowy otrzymuje wówczas energię elektryczną i gaz ziemny od jednego sprzedawcy, niezależnie od tego, kto zajmuje się dystrybucją surowców w jego regionie. Rozwiązanie to stale zyskuje w Polsce na popularności.

d4268bk

Kto może skorzystać z usługi dual duel?

Z oferty typu dual fuel mogą obecnie skorzystać klienci biznesowi, a od niedawna także indywidualni. Zakup gazu ziemnego i energii elektrycznej u jednego sprzedawcy jest wygodny i opłacalny – zmniejsza się bowiem ilość niezbędnych formalności, a oferty proponowane przez sprzedawców w tym wariancie są zwykle dużo korzystniejsze.

Dlaczego warto kupować prąd i gaz od tego samego sprzedawcy?

Główną korzyścią z kupowania prądu i gazu u jednego sprzedawcy mogą być niższe ceny. Zależność jest prosta – sprzedawca może wówczas ograniczyć koszty obsługi konkretnego klienta, dzięki czemu stawki są bardziej atrakcyjne. Przy dużym zużyciu energii elektrycznej i gazu może to mieć kluczowe znaczenie dla firmowego budżetu. Na polskim rynku gaz i energią elektryczną można kupować od jednego sprzedawcy między innymi w ofercie firmy Po Prostu Energia wyróżniającej się atrakcyjnymi stawkami, przyjazną obsługą klienta oraz obecnością oferty eko – energii elektrycznej z gwaranacją pochodzenia z OZE.

Aby zacząć płacić za prąd i gaz mniej, wystarczy zmienić aktualnego sprzedawcę. Cała procedura jest bezpłatna, umowę można podpisać online, a wszelkie formalności załatwia w imieniu klienta nowy sprzedawca. Oddając tę czynność w ręce fachowców, odbiorca unika przy okazji potencjalnych problemów z ciągłością dostaw.

d4268bk

Podziel się opinią

Share
d4268bk
d4268bk
Więcej tematów