Trwa ładowanie...
d2dwm5b

Odessa: Kolejny incydent z udziałem Boeinga 737-800. Zła passa firmy trwa

Boeing 737-800 linii Turkish Airlines ześlizgnął się z pasa startowego na lotnisku w Odessie. Było to drugie podejście do lądowania. Załoga i pasażerowie samolotu zostali szybko ewakuowania. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problemy Boeinga na lotnisku w Odessie
Problemy Boeinga na lotnisku w Odessie (East News, Fot: Michal Adamowski/REPORTER)
d2dwm5b

Do zdarzenia doszło wieczorem 21 listopada. Boeing 737-800 należący do linii lotniczych Turkish Airlines podjął dwie próby lądowania. W trakcie ostatnie z nich samolot wypadł z pasa startowego.

Jakie były przyczyny zdarzenia?

Lot TK 467 ze Stambułu do Odessy dostarczył pasażerom niestandardowych wrażeń. Pomimo kilku chwil grozy nikt nie został ranny, a ewakuacja przebiegała sprawnie.

d2dwm5b

W dniu zdarzenia warunki pogodowe w Odessie były dobre. Temperatura była ujemna, ale było sucho i wiał lekki wiatr. Wciąż nie jest jasne, co było przyczyną nieudanego lądowania.

Problematyczne lotnisko

Nie jest to pierwszy problem z lądowaniem w Odessie. Kilka godzin przed incydentem z udziałem Boeinga 737-800 linii Turkish Airlines doszło do podobnego zdarzenia. Lotnisko zamknięto na kilka godzin, a pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani.

d2dwm5b

Podziel się opinią

Share

d2dwm5b

d2dwm5b
Więcej tematów