Obsługa IT ‒ nowoczesne rozwiązania dla Twojej firmy

Obsługa IT ‒ nowoczesne rozwiązania dla Twojej firmy31.05.2022 14:15
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Outsourcing IT to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Powierzenie obsługi informatycznej firmie zewnętrznej to spokój i pewność, że wszystko będzie działać, jak należy. Jakie usługi znajdują się w ofercie firm zajmujących się outsourcingiem? Jakie zalety związane są z takim rozwiązaniem? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Usługi IT ‒ czym są? 

Jak już pisaliśmy powyżej, outsourcing IT to powierzenie działań z zakresu informatyki firmie zewnętrznej. Firmy IT oferują szeroki zakres usług, począwszy od obsługi sprzętu i infrastruktury informatycznej po administrację sieci. W zależności od potrzeb usługobiorcy zakres usług obejmować może: 

 • planowanie, projektowanie, wdrożenie, monitoring systemów IT
 • dobór oprogramowania i sprzętu 
 • przenoszenie zasobów do chmury internetowej 
 • obsługa systemów antywirusowych 
 • administracja telefonią VOIP
 • helpdesk 
 • podstawowe systemy administracyjne 
 • i wiele innych. 

Outsourcing IT ‒ dlaczego warto? 

Jakie zalety związane sa z outsourcingiem IT? 

 • Redukcja kosztów ‒ powierzenie obsługi IT firmie zewnętrznej to ekonomiczne rozwiązanie, nie musimy gospodarować środków na utworzenie etatu czy budowę zespołu specjalistów. Znika też problem z ewentualnym brakiem obsługi IT spowodowanej urlopem czy zwolnieniem lekarskim pracownika. Przez cały czas mamy zapewnioną pomoc. 
 • Pomoc grupy specjalistów ‒ każdy jest dobry w swojej dziedzinie, zdając się na pomoc firmy, mamy zapewnioną obsługę całego zespołu specjalistów, nie jednego informatyka.  
 • Oszczędność czasu ‒ firma IT to kompleksowa obsługa, począwszy od budowy i utrzymania infrastruktury, po kopie zapasowe, administrację w chmurze i wiele innych. Nie tracimy więc czasu na przydzielanie działań, weryfikację poprawności ich realizacji oraz inne tego typu kwestie. 
 • Spokój ‒ firma outsourcingowa dba o to, by wszystko działało, jak należy, my natomiast możemy skupić się na rozwijaniu biznesu. Nie musimy przejmować się ewentualnymi awariami sprzętu czy serwerów, zajmują się tym specjaliści z firmy IT. 

Lizard ‒ kompleksowe usługi IT 

Lizard to kompleksowa opieka informatyczna dostosowana do Twoich wymagań. Dostosowane do potrzeb klienta działania oraz wiedza specjalistów zostały już doceniane przez firmy o różnej specyfice i wielkości. Wspomniana firma oferuje takie usługi, jak audyt IT, planowanie i projektowanie systemów IT, administracja telefonią VOIP, wprowadzenie biznesu do chmury, helpdesk IT, dobór sprzętu i programowania, administracja sieciami, serwerami, obsługa systemów antywirusowych i wiele innych. 

Lizard współpracuje z firmami o różnej wielkości, działającymi w wielu częściach Polski, na przykład w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i innych.   

Outsourcing IT to rozwiązanie mające wiele zalet. Specjalistyczna opieka informatyczna to pewność, że wszystko będzie działać, jak należy, zwiększenie bezpieczeństwa danych, dostosowane do potrzeb pracowników systemy IT. 

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie