Trwa ładowanie...

Nvidia chce zablokować sprzedaż Samsungów Galaxy i Note

Samsung nie ma jakoś szczęścia do amerykańskich firm. Do Apple'a, który regularnie wojuje z koreańskim producentem na drodze sądowej, dołączyła również NVIDIA.

Share
Nvidia chce zablokować sprzedaż Samsungów Galaxy i Note
Źródło: chip.pl
dz4sd9f

Znany producent kart graficznych i procesorów wytoczył przy tym całkiem potężne działa, żądając zakazu sprzedaży na amerykańskim rynku aż 12 modeli smartfonów i tabletów Samsunga. Lista obejmuje przy tym większość hitów koreańskiego potentata. Znajdują się na niej: Galaxy Note, Note Pro, Note 3, Tab S, Tab Pro, Tab 2, Galaxy S III, S4, S5, Infuse 4G oraz Samsung Illusion. Jeśli więc zakaz doszedłby do skutku, straty Samsunga z tego tytułu byłyby ogromne.

A o co w ogóle poszło? Według Nvidii Samsung nielegalnie wykorzystał w tych modelach opracowane przez jej inżynierów, opatentowane technologie projektowania i produkcji procesorów graficznych. Dlatego żąda albo uiszczenia odpowiednich opłat licencyjnych, albo też zablokowania sprzedaży wymienionych urządzeń w Stanach Zjednoczonych.

dz4sd9f

Co ciekawe, Samsung nie zaprzecza. Zwraca jednak uwagę, że cały problem powstał nie z jego winy, a naruszenia praw patentowych dokonała firma zewnętrzna. Była ona jednym z dostawców części do urządzeń koreańskiej firmy. Możemy się w tym przypadku domyślać, że chodzi prawdopodobnie o Qualcomma.

Jak dalej potoczy się ta sprawa - zobaczymy. Na razie nowa patentowa wojna dopiero zaczyna się rozkręcać, więc ciężko przewidzieć, jaki będzie miała przebieg i finał.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung zakrzywia czasoprzestrzeń rozrywki

dz4sd9f

Podziel się opinią

Share
dz4sd9f
dz4sd9f
Więcej tematów