Nvidia 3DTV Play - trójwymiarowe gry na telewizorze

Nvidia 3DTV Play - trójwymiarowe gry na telewizorze
Źródło zdjęć: © IDG.pl

16.03.2010 10:30, aktual.: 16.03.2010 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

3DTV Play to najnowsze oprogramowanie Nvidii, umożliwiające graczom komputerowym zabawę w trójwymiarowym środowisku na ekranie telewizora.

3DTV Play umożliwia połączenie komputera wyposażonego w odpowiednią kartę graficzną (to jest wybrany model GeForce'a obsługujący technologię 3. Vision) z telewizorem 3D. Oprogramowanie umożliwi wyświetlanie zawartości gier w technice stereoskopowej na ekranie odbiornika.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

A takich tytułów jest sporo - Nvidia zapewnia, że aplikacja i sterowniki w czasie rzeczywistym konwertują do 3. ponad 400 gier, w tym World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Battlefield: Bad Company 2 i Avatar: The Game.
Aplikacja nie służy jednak wyłącznie do gier - z jej pomocą można oglądać w 3. filmy i zdjęcia, a nawet przeglądać strony internetowe. Sygnał wideo może być przesyłany z komputera do telewizora za pośrednictwem łącza DVI lub HDMI. 3DTV Play wspiera standard HDMI 1.4.
W USA oprogramowanie ma trafić do sprzedaży wiosną br. w cenie ok. 4. dolarów. Obecni użytkownicy zestawów Nvidia 3D Vision będą mogli zaopatrzyć się w nie bezpłatnie.
Warto dodać, że Nvidia będzie promować rozwiązanie do spółki z Panasonic. Ten drugi koncern rozpoczął w tym tygodniu cykl objazdowych pokazów najnowszych technologii i produktów - Panasonic Touch the Future Tour. Mieszkańcy kilkunastu amerykańskich miast, którzy wybiorą się na pokazy, będą mogli sprawdzić, jak 3DTV Play działa w praktyce.

Więcej informacji: Nvidia

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także