Nowy telefon Microsoft - KIN - prawdziwie społecznościowy

Nowy telefon Microsoft - KIN - prawdziwie społecznościowy

Nowy telefon Microsoft - KIN - prawdziwie społecznościowy
13.04.2010 13:23, aktualizacja: 13.04.2010 13:51

Firma Microsoft wprowadziła do swojej oferty nowy telefon - KIN - zaprojektowany specjalnie dla osób, które udzielają się na stronach społecznościowych. KIN to rozwiązanie łączące funkcje telefonu, usługi internetowe i komputera PC za sprawą nowych funkcji: Loop, Spot i Studio. Telefony Microsoftu mają przede wszystkim służyć rozrywce i komunikacji, a nie zastosowaniom biznesowym. Miłośnicy serwisów jak Facebook, MySpace i Twitter dostaną narzędzie dostosowane do ich potrzeb.

Firma Microsoft wprowadziła do swojej oferty nowy telefon - KIN - zaprojektowany specjalnie dla osób, które udzielają się na stronach społecznościowych. KIN to rozwiązanie łączące funkcje telefonu, usługi internetowe i komputera PC za sprawą nowych funkcji: Loop, Spot i Studio. Telefony Microsoftu mają przede wszystkim służyć rozrywce i komunikacji, a nie zastosowaniom biznesowym. Miłośnicy serwisów jak Facebook, MySpace i Twitter dostaną narzędzie dostosowane do ich potrzeb. Telefon powstał przy współpracy technologicznej japońskiego Sharpa.

Obraz
© Kin ONE (fot. Microsoft)

KIN ma prosty, przyjazny interfejs, który ma pomóc użytkownikom w kontakcie z bliskimi osobami, czy też ułatwić publikowanie treści w Internecie. Na rynku dostępne będą dwa modele o nazwach KIN ONE i KIN TWO. Oba są wyposażone w ekran dotykowy i wysuwaną klawiaturę. ONE jest mały i kompaktowy, doskonale mieści się w kieszeni i można obsługiwać go jedną rękę. TWO ma większy ekran i klawiaturę, a także więcej pamięci, aparat o wyższej rozdzielczości oraz możliwość rejestrowania wideo HD. Aparaty o rozdzielczości 5 i 8 megapikseli wbudowane odpowiednio w ONE i TWO zaprojektowano pod kątem użycia w słabym świetle –. oferują stabilizację obrazu i jasną lampę błyskową LumiLED.

Główny ekran telefonu, który nosi nazwę KIN Loop, przedstawia aktualne informacje o tym, co dzieje się w społecznościowym świecie użytkownika. KIN automatycznie łączy w jednym miejscu dane z serwisów Microsoft i firm trzecich, takich jak Facebook, MySpace i Twitter. Użytkownicy mogą również wybrać ulubione osoby, a KIN będzie automatycznie przypisywał wysoki priorytet ich aktualizacjom statusu, wiadomościom, źródłom danych i zdjęciom. Kolejna unikatowa funkcja, KIN Spot, to nowy sposób na dzielenie się tym, co dzieje się w świecie użytkownika. Wideo, zdjęcia, wiadomości tekstowe, strony WWW, aktualizacje położenia i statusu można udostępniać poprzez przeciąganie ich w jeden obszar o nazwie Spot.

Obraz
© Kin TWO (fot. Microsoft)

KIN Studio to telefon w sieci. Niemal cała treść utworzona w telefonie jest dostępna przez Internet z poziomu dowolnej przeglądarki. KIN Studio automatycznie tworzy kopie zapasowe wiadomości SMS, historii połączeń, zdjęć, wideo i kontaktów oraz prowadzi spersonalizowany dziennik cyfrowy, ułatwiając użytkownikowi cofnięcie się w czasie w celu przypomnienia sobie wcześniejszych wydarzeń.

KIN będzie także pierwszym telefonem Windows Phone obsługującym serwis Zune, w tym muzykę, wideo, radio FM i odtwarzanie podcastów. Klienci z abonamentem Zune Pass używający oprogramowania Zune w swoich komputerach PC mogą słuchać milionów piosenek z Zune Marketplace albo wczytać swoją osobistą kolekcję. KIN ma również inne funkcje, które powinien oferować telefon, w tym przeglądarkę z możliwością udostępniania stron sieciowych, wyszukiwanie lokalne i internetowe w serwisie Bing oraz czytnik wiadomości RSS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)