Nowy pomysł Sony: kompakt z wymiennym obiektywem

Nowy pomysł Sony: kompakt z wymiennym obiektywem
Źródło zdjęć: © Sony

22.02.2010 14:00, aktual.: 22.02.2010 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kalifornijskim Anaheim ruszyły targi fotograficzne PMA 2010. Jednym z ciekawszych wydarzeń pierwszego dnia imprezy była prezentacja nowych cyfrowych aparatów Sony alpha. Wbrew pozorom, nie były to jednak lustrzanki, co mogłoby sugerować to oznaczenie, ale aparaty kompaktowe.

O aparatach wiadomo na razie niewiele. Urządzenia wyposażone są w sensor CMOS Exmor APS HD i będą mogły rejestrować wideo w rozdzielczości 1080. i formacie AVCHD.

Obraz
© (fot. Sony)

Sony pokazało prototypowe urządzenie w trzech wersjach kolorystycznych obudowy, srebrnej, czerwonej i niebieskiej.

Cechy charakterystyczne prototypu to m.in. obsługa trybu "sweep panorama", zgodnie z nazwą umożliwiającego płynne wykonywanie fotografii panoramicznych "z ręki"; tryb Handheld Twilight (fotografowanie po ciemku) i tryb rozpoznawania sceny.

Cena aparatu podobnie jak data premiery rynkowej nie są znane. Sony zapowiada, że kompakt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Aparat wydaje się być odpowiedzią na urządzenia firm Olympus i Panasonic, wykonane w systemie Mikro Cztery Trzecie. Są to, przypomnijmy, aparaty hybrydowe, w których zastosowano możliwość współpracy z różnymi obiektywami, ale z konstrukcji wyeliminowano właściwe dla modeli DSLR lustro.

Przykładem takich urządzeń są aparaty Panasonic Lumix GF1 i Olmypus EP-1.

Do grona fotograficznych hybryd zaliczyć trzeba też Samsunga NX10. Ten ostatni, podobnie jak prototyp Sony, także wyposażony jest w matrycę CMOS APS-C.
Więcej informacji: Sony

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)