Trwa ładowanie...
d4lxjp7

Nowy pomysł Microsoftu. 3 razy dłuższe działanie na jednym ładowaniu

Microsoft wymyślił sposób na przedłużenie żywotności urządzeń przenośnych na pojedynczym ładowaniu. Co ciekawe, nie wymaga on zastosowania nowej baterii. Pomysł giganta software’owego zasadza się na tym, co jest jego specjalnością - na sprytnym oprogramowaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znowu twój komputer prosi o podłączenie do prądu? Przecież przed tobą jeszcze tyle pracy, a w tej chwili nie masz dostępu do gniazdka zasilania. Przedstawiamy kilka porad, mniej lub bardziej oczywistych, które powinny pomóc wydłużyć czas pracy twojego komputera.

Żyjemy w czasach, w których komputery nie są już uwiązane do jednego biurka. Nowoczesne Ultrabooki są wręcz stworzone do tego, by je nosić wszędzie ze sobą. I tak jak komputery te oferują imponujące czasy pracy bez konieczności podłączania ich do gniazdka, nadal co kilka godzin musisz podłączać ładowarkę. Jak zminimalizować tę niedogodność?


Polecamy w  wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S III wybuchł w kieszeni 18-latki"
Znowu twój komputer prosi o podłączenie do prądu? Przecież przed tobą jeszcze tyle pracy, a w tej chwili nie masz dostępu do gniazdka zasilania. Przedstawiamy kilka porad, mniej lub bardziej oczywistych, które powinny pomóc wydłużyć czas pracy twojego komputera. Żyjemy w czasach, w których komputery nie są już uwiązane do jednego biurka. Nowoczesne Ultrabooki są wręcz stworzone do tego, by je nosić wszędzie ze sobą. I tak jak komputery te oferują imponujące czasy pracy bez konieczności podłączania ich do gniazdka, nadal co kilka godzin musisz podłączać ładowarkę. Jak zminimalizować tę niedogodność? Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S III wybuchł w kieszeni 18-latki" (chip.pl)
d4lxjp7

Rozwiązanie Microsoftu, nazwane WearDrive, zapewniać ma znacznie dłuższy czas działania urządzeniom tzw. elektroniki ubieralnej (wearables) - czyli różnego rodzaju smartwatchom, opaskom, monitorom aktywności fizycznej, itp. Gigant z Redmond zauważył, że ich aplikacje oraz system zarządzania energią projektowane są tak, jakby działały na smartfornie. A przecież tego typu gadżety znacząco się różnią - mają znacznie mniej pojemną baterię, sposób ich wykorzystania również znacząco odbiega od tego, jak korzystamy z telefonów.

Stąd też programiści Microsfotu wpadli na pomysł systemu, który przekazywałby najtrudniejsze obliczeniowo zadania do smartfona - dużo wydajniejszego od chociażby zegarka. Działający na ubieralnym gadżecie program przekazywałby dane do telefonu za pomocą Bluetootha, ten wykonywałby obliczenia i przekazywał je z powrotem. Pozwoli to zarówno na oszczędzenie baterii jak i na przyspieszenie działania rozmaitych mniejszych akcesoriów.

W pierwszych testach WearDrive wypadł znakomicie - wpływ na baterię telefonu z Androidem, na którym sprawdzano jego działanie, okazał się znikomy. Natomiast zegarek mógł dzięki temu działać nawet trzy razy dłużej. Mało tego, niektóre aplikacje działały na nim do tego nawet osiem razy szybciej.

d4lxjp7

Powszechne wprowadzenie do użytku tego lub podobnego rozwiązania powinno znacząco ułatwić życie użytkownikom gadżętów ubieralnych. Tymczasem jednak sam pomysłodawca WearDrive nie planuje w najbliższym czasie wprowadzać go do swojej opaski Microsoft Band, już teraz chwalonej za dwudniowy czas działania na jednym ładowaniu.

_ DG _

Zobacz także: Antyczne pierwowzory współczesnych wynalazków

d4lxjp7

Podziel się opinią

Share
d4lxjp7
d4lxjp7
Więcej tematów