Nowy monitor LED o grubości niespełna 2cm!

Nowy monitor LED o grubości niespełna 2cm!

Nowy monitor LED o grubości niespełna 2cm!
Źródło zdjęć: © Samsung
10.09.2009 13:15, aktualizacja: 10.09.2009 13:33

Samsung Electronics wprowadza na rynek nowy monitor LED. Model XL2370 wyróżnia się smukłą i przyjazną dla środowiska konstrukcją. Do tylnego podświetlenia matrycy wykorzystano diody LED, dzięki czemu Samsung XL2370 ma niecałe 2cm (19,9mm) w najsmuklejszym miejscu, a głębokość ekranu została zmniejszona do 1/3 w porównaniu z tradycyjnymi monitorami podobnego rozmiaru. Przypominająca kryształ rama monitora, utrzymana w charakterystycznym wzornictwie Touch of Color, redukuje refleksy i poświatę. Monitor umieszczono na błyszczącej podstawie z nawiązującymi do kryształu przezroczystymi elementami.

Samsung XL237. oferuje pełnię zalet urządzenia przyjaznego środowisku, w tym ograniczony pobór mocy – w porównaniu z tradycyjnymi monitorami podobnego rozmiaru, model XL2370 zużywa prawie o 1/3 mniej energii. Ponadto do konstrukcji monitora nie wykorzystano toksycznych materiałów, takich jak rtęć czy halogen.

Obraz
© (fot. Samsung)

Wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego (5M:1. sprawia, że obraz wyświetlany na ekranie jest żywy, bogaty w kolory i pełen głębi, natomiast czas reakcji video na poziomie 2ms (GTG) minimalizuje rozmycia przy oglądaniu scen sportowych czy kina akcji. Samsung XL2370 obsługuje rozdzielczość Full HD 1080p (1920x1080), zoptymalizowaną do odtwarzania plików w jakości HD.

„Spodziewamy się, że Samsung XL237. zapoczątkuję nową erę na rynku monitorów LED” - powiedział JaeYoung Lew z Visual Display Division w Samsung Electronics. „Jesteśmy dumni, że jako jeden z wiodących producentów odpowiadamy na potrzeby konsumentów i wkraczamy na rynek oferując im produkty o wyszukanym wzornictwie i przyjazne dla środowiska” – dodaje JaeYoung Lew.

Nowy monitor Samsung XL237. z podświetleniem LED będzie dostępny w Polsce od października w sugerowanej cenie detalicznej 1649 PLN.

Kluczowe cechy produktu:

• Smukła obudowa 19,9mm
• Wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego
• Rozdzielczość Full HD 1080p (1920x1080)
• Szybki czas reakcji video 2ms (GTG)
• Zmniejszony pobór mocy
• Technologia wzornictwa Touch of Color (ToC™)
• Przypominająca kryształ rama, która zmniejsza poświatę, skonstruowana bez wykorzystania lotnych związków organicznych (VOC)
• Podświetlane, dotykowe przyciski kontrolne

Obraz
© (fot. Samsung)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)