inne
19-03-2012 (14:44)

Nowy hit wśród młodzieży - dzwonki, których nie słyszą dorośli

Młodzież wykorzystuje do własnych celów coś, co miało być bronią przeciwko niej. Dźwięki, które miały odstraszać młodocianych przestępców, służą teraz za niesłyszalne dla dorosłych dzwonki w komórkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy hit wśród młodzieży - dzwonki, których nie słyszą dorośli
(Thinkstockphotos)

Granice słyszalności są pojęciem umownym. Dokładne wyznaczanie ich nie ma sensu, gdyż zależy od indywidualnych cech człowieka. Jednak jedno jest pewne - z wiekiem zaczynamy głuchnąć i najpierw zaniża się nam górna granica słyszalności. Małe dzieci słyszą tony do 2. kHz, u emerytów ta granica obniża się nawet 10-krotnie.

Firma Compound Security Systems zaprojektowała dźwiękowe urządzenie wykorzystujące to zjawisko do rozpędzania młodocianych chuliganów, dzięki któremu właściciele małych lokali czy sklepów w Wielkiej Brytanii mogli się przed nimi bronić. Wkrótce młodzież wpadła na pomysł, aby nagrać taki alarm telefonem komórkowym i ustawić jako dzwonek. Coś, co miało być żartem, okazało się świetnym sposobem na wykiwanie dorosłych, którzy nie słyszeli dźwięków wydawanych przez telefon. W taki sposób można bez problemu uniknąć kary za używanie komórki w czasie lekcji i jest to dużo skuteczniejsze niż np. korzystanie z alarmu wibracyjnego.

Największy wybór smartfonów w najlepszych cenach! Kliknij, sprawdź i kup!

Dzwonek stał się hitem internetu. Nad jego własną wersją zastanawiają się różne firmy, a w Polsce zainteresował się nim Plus, który być może wprowadzi go do legalnego obiegu.

**Dołącz do nas na Facebooku**

jg/gb/gb

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.