Trwa ładowanie...
d1816dx
CHIP

Nowy Facebook na telefony z Windows 10

Facebook niecałe dwa miesiące temu udostępnił napisaną zupełnie od nowa aplikację ?Facebook? dla Windows 10. Z jednym wyjątkiem: pominął telefony z tym systemem. Teraz zaczyna nadrabiać zaległości.
Share
Nowy Facebook na telefony z Windows 10
Źródło: chip.pl
d1816dx

Nowa aplikacja Facebooka jest już dostępna od jakiegoś czasu w nowej wersji dla Windows 10 dla tabletów i komputerów osobistych. Małe tablety i telefony komórkowe zostały jednak pominięte, obiecano na nie aplikację w późniejszym terminie. A teraz ruszyły jej testy beta.

Po przełączeniu się w telefonie na region francuski lub niemiecki, aplikacja w wersji rozwojowej i nieukończonej (beta) pojawi się w Sklepie do pobrania. Jest to szczególnie ciekawe, bo do tej pory Facebook na telefony i małe tablety z Windows 10 był tworzony pod nadzorem Facebooka przez Microsoft. Teraz gigant postanowił sam pisać swoje aplikacje na tę platformę.

Aplikacja powstała w technologii Osmeta, co oznacza, że jest bezpośrednim portem aplikacji z systemu iOS, ze wszystkimi jej funkcjami. Data premiery końcowej wersji nie jest znana.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jeden klik i pozbędziesz się całego bloatware'u z windows

d1816dx

Podziel się opinią

Share
d1816dx
d1816dx
Więcej tematów