Giznet.pl
Gadżety
05-12-2013 (12:00)

Nowe złącze USB. Rewolucja we wtyczkach?

Rozpoczęły się prace nad opracowaniem nowego rodzaju złącza USB. W odróżnieniu od swoich poprzedniczek, nowej wtyczce nie będzie przeszkadzało to, że włożymy ją do portu do góry nogami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe złącze USB. Rewolucja we wtyczkach?
(SXC.hu)

Nowy standard, nazwany przez USB 3.0 Promoter Group Type-C, został dołączony do istniejącej specyfikacji USB 3.1. a zakończenie prac nad nim ma zakończyć się w połowie przyszłego roku, dlatego nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak nowe złącze będzie wyglądało. Wiadomo natomiast, że swoimi rozmiarami ma przypominać wtyczkę micro USB.

Jednak najważniejszą cechą USB Type-C jest to, że w końcu będzie można włożyć ją do portu bez sprawdzania tęgo czy przypadkiem nie próbujemy włożyć jej odwrotnie –. tak jak opracowane przez Apple złącze Lightning, wtyczka USB Type-C ma być symetryczna, wiec nikt już nie będzie musiał szamotać się z wtyczką i nie spowoduje przypadkowego spięcia podczas podpinania swojego gadżetu.

W komunikacie prasowym dotyczącym nowego złącza, szef USB 3.0 Promoter Group, Brad Saunders, stwierdził, że Type-C pozwoli producentom "sprostać bieżącym trendom w projektowaniu dotyczącym rozmiarów i funkcjonalności". Przekładając to na język polski, chodzi o projektowanie jeszcze mniejszych i bardziej funkcjonalnych urządzeń.

Choć specyfikacja samej wtyczki USB Type-C ma być gotowa już za pół roku, trzeba będzie jeszcze opracować specyfikacje odpowiednich portów oraz kabli, wiec można się spodziewać, że pierwsze urządzenia wyposażone w Type-C pojawią się na początku roku 2015.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: CyanogenMod Installer usunięty z Google Play

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.