Trwa ładowanie...
d2qc1k0

Nowe USB posłuży za kabel do monitora

Następna generacja USB oznacza nie tylko koniec problemów z wtyczką wciskaną do góry nogami i znacznie szybszy transfer. Organizacja Video Electronics Standards Association (VESA) poinformowała, że zbliżające się wielkimi krokami USB Type-C pozwoli na przesyłanie sygnałów audio oraz wideo. Dzięki temu będziemy nimi mogli podłączyć do komputera nawet monitor o rozdzielczości 5K.
Share
Nowe USB posłuży za kabel do monitora
Źródło: Wikimedia Commons
d2qc1k0

Będzie to możliwe dzięki rozszerzeniu o nazwie Alternate Mode, umożliwiającym przesyłanie przez łącze sygnałów „nie-USB”. W tym samym czasie będzie możliwy nie tylko transfer danych i energii, ale i sygnału audio oraz wideo. Jak twierdzą eksperci, pozostawia to sporo miejsca dla funkcjonalności „w stylu zbliżonym do ThunderBolt”. Zgodnie z komunikatem prasowym VESA, przekazywanie sygnałów HDMI, DVI i VGA będzie możliwe przy zastosowaniu odpowiednich adapterów. W praktyce oznacza to, że dedykowane kable do monitorów mogą przestać być potrzebne.

Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Chociaż o USB nowego rodzaju jest głośno już od dłuższego czasu, data wprowadzenia rozwiązania na rynek nie jest jeszcze znana.

Duży wybór monitorów w niskich cenach. Sprawdź najlepsze oferty!

d2qc1k0

Podziel się opinią

Share
d2qc1k0
d2qc1k0
Więcej tematów