Trwa ładowanie...
CHIP

Nowe urządzenie Xiaomi to nie smartfon

W kwietniu bieżącego roku chińska firma Ninebot kupiła Segway'a. Głównym inwestorem Ninebot jest Xiaomi, które właśnie pochwaliło się pierwszym pojazdem skonstruowanym po przejęciu firmy.
Share
Nowe urządzenie Xiaomi to nie smartfon
Źródło: chip.pl
d3et1xs

W kwietniu bieżącego roku chińska firma Ninebot kupiła Segwaya. Głównym inwestorem Ninebot jest Xiaomi, które właśnie pochwaliło się pierwszym pojazdem skonstruowanym po przejęciu firmy.

Segway jest na tyle drogim pojazdem, że na ulicach miast rzadko kiedy możemy go zobaczyć. Najczęściej wykorzystują go firmy ochroniarskie i agencje marketingowe. Tymczasem w Chinach pojawiła się bardzo ciekawa alternatywa - Ninebot mini - która jest pomniejszoną wersją urządzenia.

Pojazd bez trudu wejdzie do bagażnika samochodu, a jego waga to zaledwie 12,8 kg. Ninebot mini porusza się z prędkością 16 km/h i może pokonać wzniesienie o nachyleniu 15°. Na jednym ładowaniu zaś jest w stanie przejechać 22 km. Pojazd łączy się także ze smartfonem, gdzie poprzez aplikację użytkownik może monitorować prędkość urządzenia i wszelkie informacje o ruchu.

d3et1xs

Sporym autem Ninebot mini jest jego cena, która wynosi 1999 CNY (około 1181 zł), co stanowi około 1/16 ceny swojego większego brata. Na chińskim rynku pojazd zadebiutuje już 3 listopada, ale jest bardzo prawdopodobne, że Ninebot mini pojawi się też w Europie. Wspomina o nim francuska strona producenta.

Zobacz także: Yesdzik - testujemy tańszą alternatywę Segwaya

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Daj mi szansę! Będą prosić programy Microsoftu

d3et1xs

Podziel się opinią

Share
d3et1xs
d3et1xs
Więcej tematów