Trwa ładowanie...
d10tkpf
Informacja prasowa
Wiadomości

Nowe telewizory Panasonic na 2019

Panasonic prezentuje cztery serie telewizorów OLED w 2019 r., podwajając ofertę urządzeń OLED z roku 2018. Większość modeli dostało wsparcie technologii HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe telewizory Panasonic na 2019
(WP.PL)
d10tkpf

W zeszłym miesiącu na targach CES Panasonic zaprezentował swój flagowy model telewizora OLED na rok 2019, czyli GZ2000. Obecnie część z najbardziej pożądanych funkcji modelu GZ2000, w tym obsługa standardów HDR10+, Dolby Vision i Dolby Atmos została udostępniona w całej ofercie modeli telewizorów Panasonic OLED i LCD na rok 2019, z wyłączeniem podstawowych modeli 4K LCD.

W roku 2019 Panasonic podwaja liczbę serii telewizorów OLED do czterech. Obejmuje to serie GZ2000, GZ1500, GZ1000 i GZ950, wszystkie oparte na inteligentnym procesorze Panasonic HCX PRO. Oprócz obsługi nowej generacji dynamicznych formatów metadanych HDR10+ i Dolby Vision, wszystkie modele telewizorów OLED są precyzyjnie dostrojone przez hollywoodzkiego specjalistę od kolorystyki, Stefana Sonnenfelda.

W tym roku pojawią się również cztery nowe serie telewizorów 4K LCD: GX940, GX900, GX800 i GX700. Flagowy model GX940, dostępny tylko z ekranem o przekątnej 75 cali jest oparty na nowym procesorze HCX Pro i również obsługuje standardy Dolby Vision i HDR10+.

d10tkpf

Wszystkie telewizory mają systemy fonii wyposażone z myślą o technologii Dolby Atmos. W modelu GZ2000 zastosowano pierwsze na świecie wbudowane głośniki skierowane do góry, które mogą dostarczyć dźwięk Dolby Atmos jako element całego systemu audio z silnikiem Jeno, dostrojone przez specjalistów marki Technics. Model GZ1500 ma własny elegancki i kompaktowy głośnik Blade Speaker wbudowany bezpośrednio w podstawę telewizora. Częściowo dzięki przednim głośnikom o dużej mocy, model GZ1500 zapewnia bardzo atrakcyjną przestrzenną scenę dźwiękową.

WP.PL

Wszystkie serie telewizorów OLED oraz flagowy model LCD, czyli GX940, obsługują nowy format zdjęć HLG Photo, przenoszący fotografię do świata HDR. Wszystkie modele OLED współpracują też z popularnymi asystentami głosowymi, dzięki czemu można je ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Telewizory Panasonic 4K LCD obsługują wszystkie opcje HDR: HDR10, HLG, HDR10+ i Dolby Vision HDR. Nawet podstawowa seria GX700 (z ekranami o przekątnej 40, 50, 58 i 65 cali) z procesorem Studio Colour Engine zapewnia obsługę typowych formatów HDR10 i HLG (Hybrid Log Gamma).

d10tkpf

Dzięki wyższej częstotliwości odświeżania ekranu równej 100 Hz i inteligentnemu procesorowi HCX PRO, flagowy 75-calowy model GX940 obejmuje ten sam szeroki zestaw formatów HDR, co telewizory OLED, w tym rodzący się dopiero format HLG Photo. Procesor HCX PRO błyskawicznie analizuje i optymalizuje barwę, kontrast i wyrazistość wszelkich treści wideo 4K, zapewniając widzom oglądanie możliwie najlepszego dostępnego obrazu telewizyjnego niezależnie od źródła.

WP.PL

HDR: już nie tylko dla obrazów ruchomych. Standard HLG Photo pozwala w pełni docenić zdjęcia HDR w telewizorze. Standard HDR istnieje w świecie fotografii od pewnego czasu, ale nie cieszy się zbyt dużym wzięciem, ponieważ używane formaty (często spotykane w smartfonach) nie są kompatybilne z telewizorami, na których coraz więcej z nas lubi oglądać także zdjęcia. Teraz wszystko to zmienia się dzięki HLG Photo, nowemu formatowi HDR dla zdjęć, wykorzystującemu profil HLG. Wszystkie nowe telewizory Panasonic OLED i telewizor LCD GX940 są kompatybilne z HLG Photo - podobnie jak niektóre najnowsze aparaty Panasonic LUMIX. Dzięki współpracy telewizora Panasonic
z systemem HLG Photo z kompatybilnym aparatem fotograficznym, widzowie mogą teraz podziwiać najbardziej naturalnie wyglądające obrazy o szerszym zakresie dynamiki, oglądając swoje ulubione zdjęcia z wakacji.

d10tkpf

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d10tkpf

d10tkpf
Więcej tematów