Nowe raporty JasperReports

Nowe raporty JasperReports

24.06.2007 10:00, aktual.: 25.06.2007 09:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Narzędzie iReport doczekało się finalnej wersji 2.0.0. Wraz ze wsparciem dla najnowszego wydania JasperReports znacznie zmodernizowano całą strukturę generowanych raportów.

iReport to zaawansowana i zarazem prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia wygenerowanie rozbudowanych raportów przy wykorzystaniu JasperReports. Pozwala ona na tworzenie raportów tekstowych wraz z elementami graficznymi. Użytkownik ma do dyspozycji, miedzy innymi, takie struktury jak grafy, wykresy i diagramy. Potrzebne informacje mogą zostać pobrane na kilka sposobów, np. JavaBeans, TableModels, Hibernate czy JDBC. iReport on napisany całkowicie w języku Java, dzięki czemu nie ma problemów z jego instalacją i uruchomieniem. Jest to niewątpliwie doskonałe narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących użytkowników.

Obraz
© iReport

Wersja 2.0.0 wspiera JasperReports 1.3.4 oraz zawiera całkiem nową strukturę graficzną generowanych dokumentów XML. Udoskonalono także projekt tworzonych kwerend oraz sam interfejs graficzny. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu - http://jasperforge.org/sf/projects/ireport. Znajduje się tam również skrócona instrukcja obsługi.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)