Nowe obiektywy Nikon - zmiennoogniskowy oraz superteleobiektyw

Nowe obiektywy Nikon - zmiennoogniskowy oraz superteleobiektyw
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.02.2013 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nikon wprowadza do swojej oferty zmiennoogniskowy obiektyw AF-S NIKKOR
18-35 mm f/3,5-4,5G ED oraz superteleobiektyw stałoogniskowy
AF-S NIKKOR 800 mm f/5,6E FL ED VR z dedykowanym telekonwerterem AF-S TC800-1,25E ED.

AF-S NIKKOR 18-35 mm f/3,5-4,5G ED

Obiektyw jest również wyposażony we wklęsło-wypukłą soczewkę ochronną i dostarczany z filtrem NC o średnicy 5. mm. Z tyłu obiektywu został umieszczony wsuwany uchwyt na filtry o średnicy 52 mm.

Przysłona elektromagnetyczna pozwala na sterowanie jej wartością, znacznie ograniczając występowanie ewentualnych błędów. Mechanizm ma zapewniać również zwiększoną stabilność i precyzję automatycznej kontroli ekspozycji podczas zdjęć seryjnych –. szczególnie w sytuacji, gdy obiektyw jest używany z telekonwerterem, co wymaga sprzężenia dwóch mechanizmów przysłon.

Mechanizm optycznej redukcji drgań VR ma kompensować drgania równie dobrze, jak skrócenie czasu otwarcia migawki o mniej więcej cztery stopnie EV. Normalny lub aktywny tryb redukcji drgań ma zapewniać stabilne fotografowanie w przypadku różnego zakresu i szybkości ruchów aparatu. Dodatkowo funkcja automatycznego wykrywania statywu zmniejsza wibracje spowodowane wyzwoleniem migawki, gdy aparat jest zamocowany na statywie za pomocą zintegrowanej stopki, zapewniającej lepsze wyważenie.

Silnik SWM (cichy silnik falowy) umożliwia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości w trzech trybach: A/M (autofokus z możliwością ustawienia ręcznego, priorytet w trybie AF), M/A (natychmiastowe przełączanie z autofokusa na ręczne ustawianie ostrości w dowolnym trybie AF) oraz M (ręczne ustawianie ostrości).

Dedykowany telekonwerter
Obiektyw AF-S NIKKOR 80. mm f/5,6E FL ED VR jest oferowany w zestawie z telekonwerterem AF-S TC800-1,25E ED - pierwszym telekonwerterem, w którym zastosowano soczewkę ze szkła ED, korygującą aberrację chromatyczną.

Opracowany wyłącznie do użytku z modelem AF-S NIKKOR 80. mm f/5,6E FL ED VR, każdy telekonwerter AF-S TC800-1,25E ED jest ściśle dopasowany do określonego obiektywu w celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu, przy ogniskowej zwiększonej do 1000 mm.

Data wprowadzenia do sprzedaży obiektywu AF-S NIKKOR 80. mm f/5,6E FL ED VR z telekonwerterem AF-S TC800-1,25E ED nie została jeszcze ustalona.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)