Nowe nagrywarki Blu-ray oraz nagrywarki z dyskiem twardym Panasonic

Nowe nagrywarki Blu-ray oraz nagrywarki z dyskiem twardym Panasonic

Nowe nagrywarki Blu-ray oraz nagrywarki z dyskiem twardym Panasonic
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.02.2013 10:24, aktualizacja: 14.02.2013 14:47

Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej serii nagrywarek o wysokiej rozdzielczości - wszechstronnej nagrywarki Blu-ray Disc (DMR-BWT735), nagrywarek hybrydowych Blu-ray Disc z dyskiem twardym (DMR-PWT635, DMR-PWT535/530), a także nagrywarek cyfrowych z dyskiem twardym (DMR-HWT230, DMR-HWT130).

Nowością w tegorocznych modelach nagrywarek jest usługa nagrywania zdalnego. Zarejestrowani użytkownicy mogą za pośrednictwem tabletu lub smartfona łączącego się z internetem uzyskać dostęp do elektronicznego przewodnika po programach i wybrać program do nagrania. Nagrywanie nie zakłóci jednoczesnego oglądania innego programu.

Przy użyciu sieciowej funkcji DLNA i wbudowanej łączności Wi-Fi modeli BWT735. PWT635 oraz HWT230 użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo audycje na żywo lub zarejestrowane już nagrania do telewizorów VIERA w różnych pomieszczeniach w całym domu. Aplikacja DIGA Player do modelu BWT735 umożliwia także wyświetlanie materiałów na ekranie tabletu lub smartfona.

Cztery modele odtwarzające dyski Blu-ray Disc oferują specjalny tryb Pure Sound. Podczas odtwarzania dysków niepotrzebne w danej chwili elementy, takie jak dysk twardy czy tuner, są wyłączane.

Cztery modele odtwarzające dyski Blu-ray Disc mają działać najszybciej z dotychczasowych urządzeń DIGA. Po naciśnięciu przycisku elektronicznego przewodnika po programach (EPG) wystarczy około sekundy, by wysunęła się taca na dyski, a na ekranie pojawił się EPG i nawigator - informuje producent.

Wszystkie sześć modeli działa z platformą domowej rozrywki audio-wideo VIERA Connect firmy Panasonic. Model DMR-BWT73. umożliwia odtwarzanie obrazu 3D, archiwizację na dyskach Blu-ray Disc, odtwarzanie materiałów za pośrednictwem sieciowego protokołu IP i korzystanie z dwóch tunerów HD.

Dwa tunery HD w modelu DMR-BWT73. umożliwiają jednoczesne nagrywanie dwóch audycji cyfrowych, a także ich oglądanie i nagrywanie. Na wbudowanym dysku twardym o pojemności 1 TB można zapisać do 259 godzin programów HDTV w trybie DR lub 684 godzin w trybie HM (w wersji brytyjskiej).

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)