WP

Nowe łodzie podwodne Rosji. Oto "Kazań" i "Książę Władimir"

Rosjanie się zbroją. I przy okazji chwalą. Ministerstwo Obrony poinformowało właśnie, ze do flotylli tego kraju trafią dwa nowe okręty. I to nie byle jakie, bo podwodne o napędzie atomowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezentacja okrętów podwodnych rosyjskiej floty
Prezentacja okrętów podwodnych rosyjskiej floty (Twitter)
WP

Rosyjska ambasada w USA dokonała prezentacji dwóch okrętów – Kazań oraz Książę Władimir. Oba mają być tylko preludium do rozbudowania podwodnej floty marynarki wojennej Rosji. Według różnych ustaleń, do 2021 roku do służby ma wejść dodatkowe dziewięć okrętów podwodnych o napędzie atomowym.

We wpisie ambasady rosyjskiej na Twitterze czytamy:

"Okręty podwodne Kniaź Władimir i Kazań dołączy do naszej floty pod koniec 2019 roku. Okręty te zdeterminują przyszłość rosyjskiej floty podwodnej i zwiększą potencjał obronny kraju, jak również wzmocnią pozycję Rosji na wodach międzynarodowych".

WP

"Kazań" jest nową wersją łodzi podwodnej, której nazwa kodowa brzmi Projekt 885. Jej budowa rozpoczęła się w 2009 roku, a na jej wyposażeniu znajdują się rakiety balistyczne Kalibr i Oniks. Pierwsza ma zasięg ponad 1500 kilometra, drugi od 120 do 300 kilometrów.

"Książe Władimir" oparty jest o inny okręt o kodowej nazwie Projekt 955. Ten wszedł do użycia szybciej, bo budowa rozpoczęła się w 2012 roku. Na pokładzie zamontowano pocisk typu Buława. Pocisk ten ma udźwig o ciężarze 1150 kg. Zdolny jest do dostarczenia 6 nuklearnych głowic MIRV na odległość 8000 km.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP