Qaqwqwrqw

Nowe dyski przenośne i biurkowe Iomega

Firma Iomega wprowadza do oferty nową generację dysków rodziny Iomega eGo. Znajdują się w niej między innymi: niewielki dysk o pojemności 1 TB, nowe superszybkie dyski przenośne i biurkowe z interfejsem USB 3.0, dyski o pojemności do 2 TB z interfejsem FireWire 800 dla Mac w wersji przenośnej i biurkowej. Dyski wyposażone są w zestaw programów ochronnych Iomega Protection Suite
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe dyski przenośne i biurkowe Iomega
(Iomega)
Qaqwqwrqw

Nowe dyski Iomega eGo Portable Hard Drive

Iomega oferuje obecnie dyski serii eGo Portable Hard Drive z dwoma wersjami interfejsów USB: nowy, szybki dysk eGo Portable Hard Drive o pojemności 50. GB z interfejsem USB 3.0 i trzy dyski Iomega Compact Edition o różnych pojemnościach z interfejsem USB 2.0. Niewielkie wymiary dysków sprawiają, że mieszczą się one bez problemu w kieszeni lub torbie. Co więcej, ich interfejsy nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania.

(fot. Iomega)
Podziel się
Qaqwqwrqw

Nowy, szaroczarny dysk Iomega SuperSpeed USB 3.0 eGo Portable Hard Drive charakteryzuje się 10-krotnie większym transferem od dysków USB 2.0. dzięki czemu zapis i odczyt zdjęć, filmów oraz muzyki jest niezwykle szybki. Nowy dysk SuperSpeed USB 3.0 eGo o pojemności 500 GB współpracuje z oryginalnymi interfejsami USB 3.0, w które wyposażone są nowe komputery, jak również wstecznie zgodny jest z interfejsem USB 2.0. Iomega oferuje (sprzedawane osobno) karty adapterów USB 3.0, które można podłączać do starszych komputerów z gniazdami USB 2.0 o prędkości transferu do 5 GB/s.

Nowy dysk Iomega USB 2.0 Compact Edition eGo Portable Hard Drive został wyposażony w mniejszą od poprzedników obudowę, co czyni go jednym z najmniejszych dysków formatu 2,5 cala na rynku. Dyski o pojemnościach 32. GB, 500 GB i 1 TB dostępne są w wytrzymałych obudowach w kolorach "Ruby Red" (czerwonym), "Midnight Blue" (granatowym) i "Silver" (srebrnym).

Iomega wprowadza też nowe dyski Iomega 1TB eGo BlackBelt Mac Edition Portable Hard Drive z dwoma złączami: FireWire 80. i USB 2.0. Dysk wyposażony jest też w przewód "FireWire 800 to 400" dla tych, których komputery korzystają z portów FireWire 400. Nowy dysk eGo BlackBelt Mac Edition korzysta z technologii Iomega Drop Guard Xtreme, która pomaga chronić przed utratą danych w razie upuszczenia z wysokości ponad 2 m, co jest wartością dwukrotnie większą od średniej na rynku.

Iomega oferuje również inne dyski dla użytkowników komputerów Mac: Iomega eGo Helium Portable Hard Drive, idealny wybór do notebooków MacBook Air; Iomega Triple Interface eGo Portable Hard Drive z interfejsami FireWire 800. FireWire 400 i USB 2.0. Dyski eGo Helium i Triple Interface są sformatowane w trybie HFS+.

Qaqwqwrqw

Wszystkie dyski eGo (z wyjątkiem BlackBelt, który posiada najwyższe parametry wytrzymałości) korzystają z technologii Drop Guard, która pozwala przetrwać upadek z wysokości 13. cm, co jest wartością o 40% wyższą od średniej.

Nowe dyski Iomega eGo Desktop Hard Drive

Iomega oferuje obecnie dwa nowe dyski biurkowe eGo dla użytkowników potrzebujących dużej przestrzeni dyskowej, bogactwa interfejsów i ceniących stylowe wzornictwo.

Nowy dysk Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive oferuje szybki interfejs USB 3.0 ułatwiający transfer dużych plików wideo i multimediów. Do pełnego wykorzystania zdolności nowego interfejsu niezbędny jest komputer ze złączami USB 3.0. jednak dysk jest w pełni zgodny ze starszymi portami USB 2.0. Iomega oferuje też oddzielenie adapter USB 3.0 PC Express do komputerów z portami USB 2.0 zwiększający szybkość transferu. Dyski Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive w kolorze szaro-czarnym oferowane są w pojemnościach 1 TB i 2 TB i wyposażone są w zasilacz zgodny z normą ENERGY STAR, dzięki czemu pobierają mniej energii.

Qaqwqwrqw
(fot. Iomega)
Podziel się

Iomega oferuje też nowy dysk formatu 3,5 cala w srebrnej obudowie Iomega Mac Edition eGo Desktop Hard Drive z dwoma portami FireWire 800. jednym portem USB 2.0 i trzema przewodami: przewodem USB 2.0, FireWire 800 i FireWire 400 to 800. Dyski eGo Mac Edition, sformatowane w trybie HFS+, dostępne są w pojemnościach 1 TB i 2 TB.

Rozbudowany pakiet oprogramowania dla dysków

Do dysków dołączony jest darmowy pakiet programów Iomega Protection Suite, zawierający aplikacje do archiwizacji i ochrony antywirusowej danych.

Qaqwqwrqw

Iomega Protection Suite zawiera:
• 12-miesiączną subskrypcję programu Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
• Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji (dla komputerów z systemami Windows i Mac).
• EMC Retrospect Express: archiwizacja danych, aplikacji i ustawień (dla komputerów z systemami Windows i Mac).
•. Usługa MozyHome Online Backup: darmowa internetowa archiwizacja danych wielkości 2 GB (nielimitowana archiwizacja w cenie 4,95 USD/miesiąc). Usługa MozyHome Online pozwala odtworzyć zarchiwizowane dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na całym świecie.

Użytkownicy dysków eGo mogą pobrać wszystkie programy z pakietu Iomega Protection Suite przez Internet.

Ceny, dostępność i gwarancja

Nowe dyski Iomega eGo dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:
- Dysk 500GB Iomega SuperSpeed USB 3.0 eGo Portable Hard Drive - 109,90 Euro.
- Iomega USB 2.0 Compact Edition eGo Portable Hard Drive - 69,90 Euro za model 320 GB; 89,90 Euro za model 500 GB; 169,90 Euro za model 1 TB.
- Iomega USB 3.0 eGo Desktop Hard Drive - 199,90 Euro za model 2 TB.
- Iomega Mac Edition eGo Desktop Hard Drive - 149,90 Euro za model 1 TB; 259,90 Euro za model 2 TB.
- Iomega 1TB BlackBelt eGo Mac Edition Portable Hard Drive - 199,00 Euro.
- Adapter Iomega USB 3.0 ExpressCard do notebooków USB 2.0 - 44,90 Euro.
- Iomega USB 3.0 PCI Express Adaptor dla komputerów biurkowych - 44,9. Euro.

Qaqwqwrqw

Wszystkie dyski chronione są trzy letnią gwarancją (po rejestracji).

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw