Nowe, bardzo ekologiczne projektory Sony serii VPL

Nowe, bardzo ekologiczne projektory Sony serii VPL
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.08.2012 10:51, aktual.: 02.08.2012 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony zaprezentowało dwie nowe serie projektorów: VPL-D100, przeznaczoną dla małych firm i dużych przedsiębiorstw, oraz VPL-E200, z funkcjami zoptymalizowanymi pod kątem zastosowań w szkolnictwie.

Do wspólnych cech obu serii należy funkcja automatycznego zmniejszania jasności lampy. Pozwala ona na inteligentne wykrywanie statycznego obrazu i zmniejszanie jasności lampy o 70. po wybranym przez użytkownika czasie. W momencie zmiany wyświetlanego obrazu natychmiast przywracana jest pełna jasność.

Dla uniknięcia zbędnego zużycia energii nowe projektory mają także funkcję automatycznej regulacji jasności, dostosowującą jasność lampy do jasności wyświetlanego obrazu. Przykładowo, przy wyświetlaniu ciemniejszych obrazów, które nie wymagają dużej jasności, natężenie światła z lampy automatycznie się zmniejsza.

Wspólną cechą wszystkich projektorów jest także tryb Eco. Umożliwia on sterowanie poborem mocy przez wybór trzech trybów jasności (dużej, standardowej i małej), a w rezultacie przyczynia się do zwiększenia trwałości lampy i samego projektora. Zoptymalizowany system chłodzenia osłabia ponadto matowienie lampy i wydłuża jej czas pracy –. przy odpowiednio dobranych ustawieniach nawet do 7000 godzin.

Nowa funkcja wygaszania obrazu, zmniejsza natomiast zużycie energii do 30. standardowej wartości. Dzięki niej nie trzeba na przemian włączać i wyłączać zasilania, z czym wiąże się dodatkowe zużycie energii.

Zastosowany w nowych modelach 12-bitowy, cyfrowy system korekty gamma 3. ma pomóc w zmniejszeniu poziomu szumów i poprawić płynność przejść tonalnych. Wszystkie modele są wyposażone w panele nieorganiczne nowej generacji (Sony BrightEra), które działąją w połączeniu z systemem projekcji 3LCD. Jasność projektorów, w zależności od modelu, waha się od 2600 do 3700 lumenów.
Wyposażenie modeli z serii E20. obejmuje głośnik o dużej mocy (16 W), 2 wejścia RGB, wejście HDMI, S-Video, RS-232C, RJ-45 i mikrofonowe. Seria ta jest ponadto przystosowana do współpracy z siecią bezprzewodową (wymagany jest zakup dodatkowego modułu).

Do zdalnego sterowania wieloma projektorami można wykorzystać sieć przewodową (LAN). Możliwe jest także wyświetlanie obrazu przesyłanego przez sieć przewodową lub bezprzewodową. Uzyskanie łączności bezprzewodowej wymaga użycia sprzedawanego oddzielnie, podłączanego do portu USB modułu IFU-WLM3.

Nowe serie VPL-D10. i VPL-E200 pojawią się w połowie tegorocznego lata i będą obejmowały następujące modele:

- VPL-DX140 (XGA/3200 lm)
- VPL-DX120 (XGA/2600 lm)
- VPL-EW225 (WXGA/2600 lm)
- VPL-EX275 (XGA/3700 lm)
- VPL-EX245 (XGA/3200 lm)
- VPL-EX22. (XGA/2700 lm)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)