Trwa ładowanie...
d1h4156

Nowa wersja Facebooka - platforma dla pracowników

„Facebook at Work” – tak nazywa się nowa platforma tworzona przez największy serwis społecznościowy. Głównym zamysłem jest dostarczenie firmom nowego narzędzia ułatwiającego pracę, ale według Business Insider, serwis może w ten sposób zabić inne znane produkty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa wersja Facebooka - platforma dla pracowników
(Facebook)
d1h4156

Facebook at Work”. jest normalnym, zwykłym Facebookiem, ale przetworzonym nieco na potrzeby środowiska pracowniczego. Idea zakłada stworzenie obszaru, który jest doskonale znany zwykłym użytkownikom Facebooka z przeznaczeniem biznesowym. Ma to ułatwić i usprawnić wykonywanie służbowych obowiązków i wymagać minimum czasu na zapoznanie się z serwisem czy naukę obsługi.

Pracownicy Facebooka używali platformy do wypełniania swoich obowiązków przez bardzo długi czas w postaci zamkniętej bety, czyli wersji testowej przeznaczonej dla wąskiego grona użytkowników. Mowa o niemal dziesięciu tysiącach pracowników, którzy codziennie przesiadują na fejsie nie po to, by dyskutować ze znajomymi i lajkować ich zdjęcia, a wypełniając swoje obowiązki i rozmawiać ze współpracownikami. Oprócz tego ogłoszono, że udostępniona beta trafiła także do ponad 10. firm, które mogły testować platformę.

Facebook udostępni gotowe narzędzie za darmo oraz w postaci płatnego premium z kompletnym brakiem reklam. Serwis walczący o miano bezdyskusyjnego lidera w komunikacji dla przedsiębiorstw staje się od teraz zagrożeniem dla innych znanych produktów oferujących podobne usługi. Mowa na przykład o Yammerze od Microsoftu czy Slacku, który jest jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji biznesowych.

d1h4156

Facebook informuje, że udostępnia swoje nowe narzędzie kolejnym firmom. Jedną z nich jest Heineken. Jest kilka grafik udostępnionych przez serwis Zuckerberga pokazujących platformę „Facebook at Work”. Przedstawiają one obszary przypominające wyglądem i funkcjami tzw. grupy. Nowością jest przede wszystkim dedykowana usłudze aplikacja mobilna i coś, co mogłoby się spodobać naprawdę sporej liczby pracowników –. zamiast dodawać swojego szefa czy kolegę z biurka na końcu pokoju do znajomych, w nowej usłudze ich „followujemy” czyli obserwujemy. Użytkownicy moga się pogrupować działami czy obszarami, w których pracują, tworzyć wydarzenia, ankiety, pisać posty itp - wszystko wygląda niemal jak w "zwykłym" Facebooku.

(fot. Facebook)

_ SŁK - Wirtualna Polska / Business Insider _

To jest ciekawe! Magda Gessler: Wyganiam hejterów z mojego Facebooka!

d1h4156

Podziel się opinią

Share

d1h4156

d1h4156
Więcej tematów