Trwa ładowanie...

Nowa klasa procesorów mobilnych Qualcomm Snapdragon 4

Qualcomm przedstawił specyfikację nowej klasy procesorów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych - Snapdragon 4. Klasa Snapdragon S4 ma w założeniu spełnić potrzeby inteligentnych rozwiązań komunikacyjnych, wysokiej wydajności i oszczędności energii.

Share
Nowa klasa procesorów mobilnych Qualcomm Snapdragon 4
Źródło: Materiały prasowe
d1twl7o

W nowych procesorach pierwszy raz zastosowano technologię 28nm. Rozwiązanie to zapewnia korzyści związane z częstotliwością skalowania, ale także umożliwia niższe zużycie energii oraz zmniejszenie rozmiarów całego układu. Co więcej, Snapdragon 4 to także pierwsza pełna integracja z sieciami 3G/4G, czyli jest to pierwszy pierwszy w branży w pełni zintegrowany wielotrybowy modem LTE wspierający istniejące standardy takie jak EV-DO i HSPA. Nowa klasa procesorów to również pierwsze mobilne CPU, który zawierają najnowsze rozszerzenia do ARM ISA.

Qualcomm obiecuje wysoką wydajność swoich nowych procesorów. Wielordzeniowy CPU będzie produkowany w zakresie częstotliwości od 1.5Ghz do 2.5Ghz na rdzeń. Układy Snapdragon 4 będą także wspierać asynchroniczne, symetryczne przetwarzanie na wielu procesorach (aSMP).
Podobnie, mocna stroną nowej klasy układów ma być wysoka wydajność graficzna. Wykorzystywany do tego będzie wydajny i programowalny GPU Adreno.

d1twl7o

Podziel się opinią

Share
d1twl7o
d1twl7o
Więcej tematów