Internet
06-12-2017 (14:17)

Nowa ikonka na Facebooku. Sprawdź, co oznacza

W mobilnej wersji Facebooka możecie zauważyć nową ikonkę. Pomiędzy znajomymi a powiadomieniami znalazło się miejsce na jeszcze jedną funkcję. Wyjaśniamy, o co chodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa funkcja na Facebooku
Nowa funkcja na Facebooku (flickr.com, Fot: downloadsource.fr)
WP

Nowa ikonka - przedstawiająca sklep - to Marketplace. Czyli niedawno wprowadzona w Polsce usługa, pozwalająca sprzedawać i kupować używane produkty w swojej okolicy.

WP.PL
Podziel się
WP

O Facebook Marketplace pisaliśmy już pod koniec listopada, kiedy Facebook udostępnił swoją nowość ok. 5 proc. polskim użytkownikom. Od środy 6 grudnia usługa jest szerzej dostępna. Jeśli jeszcze nie macie ikonki, warto zaktualizować swoją wersję Facebooka.

Obsługa Facebook Marketplace jest bardzo prosta. Możemy wybrać okolicę, w której mają być nam wyświetlane ogłoszenia. Równie dobrze może to być cała Polska, jak i wyłącznie nasze osiedle. Zresztą Facebookowi zależy na tym, by za pomocą Marketplace wspierać lokalne społeczności.

WP.PL
Podziel się
WP

Wśród kategorii przedmiotów mamy m.in. elektronikę, odzież, pojazdy, zabawki, a nawet ogłoszenia dotyczące mieszkań czy usług. Allegro czy OLX mają więc się czego obawiać, bo znajdowanie przedmiotów jest szybkie i co najważniejsze - pod ręką. W końcu Facebooka ma dziś niemal każdy.

Gdy w listopadzie w Polsce pojawił się Marketplace, przy pierwszych testach na WP Tech narzekaliśmy na sporą liczbę spamu i niepoważnych ogłoszeń. Dziś korzystając z Marketplace na razie nie zauważyłem, by pojawiły się “żartobliwe” oferty. Uprzykrzenie życia spamerom było priorytetem Facebooka.

Pracownicy jak i uczące się algorytmy mają tworzyć swojego rodzaju sieć, która będzie odsiewać spam, nielegalne oferty i inne niepożądane ogłoszenia - zapowiadał przedstawiciel Facebooka.

WP.PL
Podziel się
WP

A co z oszustami? Marketplace jest tylko miejscem, gdzie znajdziemy interesujące nas przedmioty. Cała transakcja odbywa się już poza Facebookiem. Dlatego należy pamiętać, by nie kupować przedmiotów za pobraniem czy też klikać w linki, prowadzące nas do serwisów bankowych. Oszuści działają tak na innych portalach z ogłoszeniami, więc na pewno będą chcieli też zagościć w nowej usłudze Facebooka.

Choć transakcja odbywa się poza usługą i poza Facebookiem, to serwis zapewnia, że oszuści będą automatycznie usuwani. Z kolei stworzona lista "dobrych praktyk" ma pomóc w wybraniu zaufanego sprzedawcy i kupującego.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP