Nowa generacja telewizorów LG Smart TV 2013 - intuicja i wygoda ponad wszystko

Nowa generacja telewizorów LG Smart TV 2013 - intuicja i wygoda ponad wszystko

17.04.2013 15:00, aktual.: 20.04.2013 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na polskim rynku zadebiutowały najnowsze telewizory LG Smart TV CINEMA 3D na rok 2013. Ich wspólną cechą jest niesamowicie intuicyjna, łatwa i prosta obsługa, za pomocą niemalże magicznego pilota LG Magic. To jednak nie wszystko, ponieważ nowe telewizory LG dają użytkownikom znacznie więcej. Znajdziemy w nich wyjątkowo łatwe funkcje sterowania i wyszukiwania głosowego, inteligentnego sterowania telewizorem i podłączonymi do niego urządzeniami, czy też pełną kontrolę nad telewizorem za pomocą smartfonu. Nie zabrakło też bogatej oferty multimediów i bogatych treści premium oraz Smart TV.

W pilocie Magic zastosowano także funkcję rozpoznawania mowy, pozwalającą użytkownikom na łatwe i interaktywne wyszukiwanie wybranych treści w internecie za pomocą głosu, bez potrzeby żmudnego wpisywania słów na klawiaturze. Nowe oprogramowanie „Natural Language Recognition”. rozpoznające mowę sprawia, że wydawanie poleceń głosowych jest bardzo łatwe i naturalne. WP.PL sprawdziło jak system radzi sobie w praktyce i czy nie jest tylko reklamowym sloganem. Zamęczaliśmy telewizor najróżniejszymi frazami, długimi zdaniami i za każdym razem telewizor poprawnie rozpoznawał to, co do niego mówimy. Wypowiedzenie frazy „najlepsza pizzeria w Warszawie, dzielnica Mokotów” od razu przeniesie nas do wyników wyszukiwania w Google. Skuteczność rozpoznawania mowy jest bardzo wysoka i sięga niemal 100%. Telewizor równie poprawnie reaguje na głosy męskie, żeńskie, ale także na głosy dzieci. Żeby skorzystać z funkcji głosowej trzeba nacisnąć na pilocie odpowiedni przycisk, dzięki czemu telewizor nie zareaguje na swobodną
rozmowę toczoną w pokoju – bardzo praktyczne! Co ważne, telewizor rozpoznaje mowę potoczną i nie musimy się silić na ściśle zaprogramowaną przez producenta, ograniczoną liczbę komend głosowych.

Obraz

To jednak nie koniec możliwości wyszukiwania głosowego. LG w telewizorach na rok 201. udostępniło użytkownikom funkcję wyszukiwania uniwersalnego. Jeżeli poszukujemy informacji np. o jakimś wydarzeniu sportowym, filmie, aktorze etc. to telewizor przeszuka wszystkie dostępne zasoby. Będzie to nie tylko Google, ale także dostępne aplikacje Smart TV. Telewizor przeszuka za nas zasoby iPla, czy HBO Go. Jedna komenda, jedno polecenie – wiele miejsc wyszukiwania za jednym razem.

Obraz

Co więcej, jeśli ktoś woli bardziej tradycyjną formę wyszukiwania, LG stworzyło dla swoich użytkowników aplikację Pilot LG, która zamieni każdego smartfona z systemem Android w urządzenie w pełni sterujące telewizorem. Aplikację pod nazwą „LG TV Remote”. można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play Store. Aplikacja zachowuje się jak bardzo zaawansowany, dotykowy pilot, za pomocą którego możemy sterować telewizorem. Możemy używać gestów, które wykonujemy na ekranie telefonu, możemy używać komend głosowych, czy sterować nawet najbardziej zaawansowanymi funkcjami telewizora. Dzięki temu za darmo otrzymujemy kolejnego pilota do telewizora i każdy z domowników może posiadać swój własny egzemplarz. Koniec wojny o pilota? Tak!

Uniwersalne sterowanie

Pilot Magic od LG na pierwszy rzut oka wydaje się urządzeniem stworzonym do sterowania tylko telewizorami Smart TV. Nie jest to jednak prawdą, bo pilot umożliwia bezproblemowe sterowanie także innymi urządzeniami podłączanymi do telewizora. Niezależnie czy jest to kino domowe, dekoder telewizji kablowej / cyfrowej, odtwarzacz Blu-Ray albo DVD –. wszystkimi urządzeniami możemy sterować za pomocą pilota Magic. Oznacza to, że jeden pilot może zastąpić kilka innych urządzeń znacznie usprawniając obsługę domowego systemu rozrywki.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie