Nowa generacja inteligentnych zabawek! Będziesz je chciał

Nowa generacja inteligentnych zabawek! Będziesz je chciał23.07.2014 14:28
Nowa generacja inteligentnych zabawek! Będziesz je chciał
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Parrot Rolling Spider i Jumping Sumo to mini drony, czyli zaawansowane technologicznie i rozrywkowe roboty pilotowane za pomocą smartfona lub tabletu.

Parrot Rolling Spider i Jumping Sumo to mini drony, czyli zaawansowane technologicznie i rozrywkowe roboty pilotowane za pomocą smartfona lub tabletu.

Parrot Rolling Spider to wyjątkowo kompaktowy, latający dron o zdumiewającej zwinności. Z dużą prędkością lata wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń charakteryzując się niezwykłą stabilnością. Przecina powietrze, obraca się, a dzięki swoim doczepianym kołom jeździ po podłodze, ścianach i suficie. Parrot Rolling Spider czuwa nawet wtedy, gdy jego silniki są wyłączone. Wystarczy rzucić drona w powietrze, a jego czujniki wykryją to momentalnie. Silniki uruchomią się automatycznie, a dron ustabilizuje się w powietrzu w oczekiwaniu na dalsze instrukcje.

Pionowa kamera (60fps), usytuowana pod kadłubem pomaga urządzeniu stabilizować się podczas lotu. Pozwala też pilotowi robić zdjęcia, które są zapisywane w pamięci Flash (1Gb). Zdjęcia można później przenieść do komputera przez wbudowane łącze micro-USB.

Dzięki swoim licznym sensorom i funkcji autopilota, Spider jest prosty w pilotowaniu. Odbywa się to przez aplikację FreeFlight 3. która jest dostępna na urządzenia iOS, Android oraz Windows 8.1 i Windows Phone 8.1.

Czas lotu na w pełni naładowanych akumulatorach (55. mAh) wynosi 8 minut.

Cena: 414 zł.

Parrot Jumping Sumo to pojazd, który jeździ, spada, zygzakuje, obraca się i skręca pod kątem 9. stopni, a ponadto skacze na wysokość nawet na 80 cm w górę i w dal. Dzięki wbudowanej kamerze możliwy jest podgląd wydarzeń z poziomu drona. Zabawka jest całkiem szybka, gdyż porusza się z prędkością 2m/s.

330839058639501943
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Jego dwa duże wyciągane koła sprawiają, że doskonale trzyma się drogi i dostosowuje do każdego stylu jazdy. Dostępne są otwarte koła dla większej stabilności, przy większych prędkościach lub koła w wersji ‘kompaktowej’, aby zwiększyć zwinność i przeciskać się przez ciasne przestrzenie.

‘Mapa drogowa’. pozwoli na zaprogramowanie kursu i czynności. Gdy wprowadzimy dane do aplikacji, plan działań pojawia się obok predefiniowanych ruchów Jumping Sumo. Wystarczy tylko kliknąć na nową ikonę, aby zobaczyć jak Jumping Sumo sam się rozwija.

Sumo jest wyposażony w szerokokątną kamerę, która przesyła obrazy na ekran smartfona lub tabletu służącego do pilotowania urządzenia. Można także robić zdjęcia i nagrywać wideo, które będą zapisywane na podłączoną do robota pamięć micro-USB.

Zabawka prezentuje swoje emocje. Gdy wszystko jest w porządku i jest gotowa do zabawy, jej oczy świecą na zielono. Problem? Irytacja? Zaczynają świecić na czerwono. Parrot Jumping Sumo potrafi też wydawać dźwięki za każdym razem, gdy się go o to poprosi, gdy spada na ziemię w poprawny sposób lub gdy znajdzie się w niekomfortowej pozycji. Pogłaskany po głowie lub po skorupie pokazuje swoje przywiązanie do właściciela.

Cena: 666 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)