Trwa ładowanie...
CHIP

Nowa funkcja Tłumacza Google - błyskawiczne tłumaczenie na polski bez dostępu do sieci

Aplikacja Tłumacz Google zyskała nową, niemal magiczną funkcję - potrafi w mgnieniu oka przetłumaczyć dowolny napis z języka angielskiego na polski i odwrotnie!
Share
Nowa funkcja Tłumacza Google - błyskawiczne tłumaczenie na polski bez dostępu do sieci
Źródło: chip.pl
dblxsps

W ten sposób możecie zapoznać się z anglojęzyczną treścią tablicy informacyjnej, znaku ulicznego, listy zakupów czy opisu przycisków na pralce.Wystarczy uruchomić aplikację Tłumacz Google na Androida lub iOS, wybrać tryb aparatu i skierować telefon na dowolnie wybrany napis, np. menu.

Tłumacz Google obsługuje w tym trybie (tłumaczenie z i do angielskiego) już 26 języków. Funkcja ta jest bardzo użyteczna za granicą, więc na pewno ucieszy was fakt, że nie wymaga dostępu do sieci! A jeśli potrzebujecie dokonać tłumaczenia z języka obcego na język inny niż polski lub angielski, to zawsze możecie użyć trybu aparatu, w którym wykonujecie zdjęcie i zaznaczacie tekst, którego treść chcecie poznać. Tłumacz Google skorzysta z mocy obliczeniowej chmury, by po chwili pokazać tłumaczenie.

W nowej, czwartej, wersji Tłumacza Google usprawniono też Tryb Konwersacji - dzięki niej możecie wykorzystać swój smartfon jak "uniwersalnego tłumacza" ze Star Treka i porozmawiać z osobą nie znającą języka polskiego. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednią parę językową (np. polski - hiszpański) i ikonkę mikrofonu.

dblxsps

Aplikację Tłumacz Google w wersji 4.0. z trybem natychmiastowego tłumaczenia pobierzecie z Google Play i App Store. Będzie ona dostępna dla wszystkich polskich użytkowników w ciągu kilku najbliższych dni.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To największa usterka w historii Androida!

dblxsps

Podziel się opinią

Share
dblxsps
dblxsps
Więcej tematów