Trwa ładowanie...

Nowa era piractwa: za 20 lat z internetu ściągniemy nawet... buty

Słynący ze swojej nieugiętej walki o powszechne prawo do wymiany plików w internecie serwis The Pirate Bay ogłosił wprowadzenie na swojej stronie nowej kategorii. Tym razem będziemy mogli ściągnąć modele różnych przedmiotów, gotowe do druku na drukarkach 3D.

Share
Nowa era piractwa: za 20 lat z internetu ściągniemy nawet... buty
Źródło: zdjęcie producenta
d180qk8

Serwis poinformował o nowości na swoim blogu. Według administratorów The Pirate Bay, drukarki 3. to przyszłość produkcji różnego rodzaju towarów. Jest to więc kolejny krok do upowszechniania dóbr za darmo - już nie tylko tych cyfrowych, ale także tych namacalnych.

Na razie na stronie kategorii Physibles znajdziemy tylko kilkanaście przedmiotów (wśród nich statek z logo The Pirate Bay czy model Chevroleta Chevelle z 197. roku), ale wyobraźmy sobie, co będzie się działo, kiedy drukarki 3D zostaną udoskonalone i będziemy mogli wytwarzać na własną rękę przedmioty codziennego użytku. Widzimy w tym perspektywę rewolucji przemysłowej podobnej do tej, która miała miejsce na przełomie XVIII i XIX wieku. W końcu kiedy niektóre towary będziemy mogli produkować w domu, duża część fabryk czeka nieuchronna zagłada. The Pirate Bay twierdzi, że za 20 lat z ich strony będziemy mogli ściągnąć sobie nawet buty (jak widać, żyjących od procesu do procesu właścicieli strony nie opuszcza dobre samopoczucie).

Jednak być może należy patrzeć na pozytywną stronę takiego obrotu rzeczy - nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak duża ilość wynalazków powstanie, kiedy nie będzie już żadnych przeszkód, aby innowatorzy-amatorzy sami wytwarzali potrzebne im części.

jg

d180qk8

Podziel się opinią

Share
d180qk8
d180qk8
Więcej tematów