Trwa ładowanie...
dya5j46

Nowa era piractwa: za 20 lat z internetu ściągniemy nawet... buty

Słynący ze swojej nieugiętej walki o powszechne prawo do wymiany plików w internecie serwis The Pirate Bay ogłosił wprowadzenie na swojej stronie nowej kategorii. Tym razem będziemy mogli ściągnąć modele różnych przedmiotów, gotowe do druku na drukarkach 3D.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa era piractwa: za 20 lat z internetu ściągniemy nawet... buty
(zdjęcie producenta)
dya5j46

Serwis poinformował o nowości na swoim blogu. Według administratorów The Pirate Bay, drukarki 3. to przyszłość produkcji różnego rodzaju towarów. Jest to więc kolejny krok do upowszechniania dóbr za darmo - już nie tylko tych cyfrowych, ale także tych namacalnych.

Na razie na stronie kategorii Physibles znajdziemy tylko kilkanaście przedmiotów (wśród nich statek z logo The Pirate Bay czy model Chevroleta Chevelle z 197. roku), ale wyobraźmy sobie, co będzie się działo, kiedy drukarki 3D zostaną udoskonalone i będziemy mogli wytwarzać na własną rękę przedmioty codziennego użytku. Widzimy w tym perspektywę rewolucji przemysłowej podobnej do tej, która miała miejsce na przełomie XVIII i XIX wieku. W końcu kiedy niektóre towary będziemy mogli produkować w domu, duża część fabryk czeka nieuchronna zagłada. The Pirate Bay twierdzi, że za 20 lat z ich strony będziemy mogli ściągnąć sobie nawet buty (jak widać, żyjących od procesu do procesu właścicieli strony nie opuszcza dobre samopoczucie).

(fot. WP)
Podziel się
dya5j46

Jednak być może należy patrzeć na pozytywną stronę takiego obrotu rzeczy - nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak duża ilość wynalazków powstanie, kiedy nie będzie już żadnych przeszkód, aby innowatorzy-amatorzy sami wytwarzali potrzebne im części.

ZOBACZ: Drukarki i skanery w najlepszych cenach!

Dołącz do nas na Facebooku

jg

dya5j46

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dya5j46

dya5j46
dya5j46