Trwa ładowanie...

Nowa armia niedługo pojawi się na polsko-białoruskiej granicy

Już niedługo na polsko-białoruskiej granicy pojawią się estońscy żołnierzy. Razem z naszymi wojskowymi będą m.in. umacniać znajdujące się tutaj zapory. Estoński minister obrony Kalle Laanet przekazał, że do Polski skierowanych zostanie blisko 100 mundurowych.

Share
Estońscy żołnierze pomogą Polakom
Estońscy żołnierze pomogą Polakom Źródło: Getty Images, fot: Rafal Olkis
d1d28wn

Niedawno informowaliśmy o wysłaniu do Polski brytyjskich żołnierzy wojsk inżynieryjnych, którzy pomogą Polakom w zabezpieczaniu granicy. Z najnowszych informacji wynika, że oprócz Brytyjczyków przy polsko-białoruskiej granicy pojawią się również Estończycy.

Estończycy pojawią się na granicy

Jak donosi Defence24, estoński minister obrony Kalle Laanet podczas konferencji prasowej powiedział, że do Polski trafi blisko 100 estońskich żołnierzy, w ramach odpowiedzi na prośbę o "praktyczną pomoc". Wśród wojskowych znajdą się m.in. żołnierze służby czynnej, rezerwiści, a także osoby należące do żandarmerii wojskowej.

Wcześniej Polska zabiegała jedynie o wsparcie polityczne, ale teraz zwróciła się do nas również o wsparcie praktyczne – podkreślił Kalle Laanet.

Estonia wyśle do Polski również sprzęt. Będą to drony do realizacji zadań wywiadowczych oraz Combat Camera do nagrywania czynności estońskiego kontyngentu.

d1d28wn

Pierwsi estońscy żołnierze pojawią się w Polsce już w ten weekend. Kolejni dotrą na granicę w przyszłym tygodniu. Estonia wyśle też swoich wojskowych na Łotwę, gdzie będą realizowali podobne zadania.

Zobacz też: Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1d28wn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d28wn
d1d28wn
Więcej tematów