Trwa ładowanie...
d11efi2

Nostradamus i jego przepowiednie na 2020 rok

Przepowiednie Nostradamusa od dawna budziły zaciekawienie, ale i niepokój. Prorokowi przypisuje się przewidzenie wybuchu II wojny światowej, zamachu na World Trade Center, a nawet śmierci księżnej Diany. Co zdaniem francuskiego astrologa i lekarza wydarzy się w 2020 roku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nostradamus miał widzieć przyszłość.
Nostradamus miał widzieć przyszłość. (East News, Fot: Value Stock Images)
d11efi2

Nostradamus, a właściwie Michel de Nostredame był francuskim astrologiem i lekarzem, który żył w latach 1503-1566. Według wielu posiadał wiedzę tajemną, pozwalającą mu na przewidywanie przyszłości. Swoje proroctwa spisywał w formie rymowanych czterowierszy. Jego najsłynniejsze dzieło to "Proroctwa" (Les Prophéties), zawierające blisko 1000 czterowierszy.

Proroctwa Nostradamusa

Zdaniem uczonych łączenie proroctw Nostradamusa z wydarzeniami historycznymi jest nadinterpretacją. Niektórzy winią za to złe tłumaczenie ich treści. Nie zgadzają się z tym, że Nostradamus posiadał nadprzyrodzone zdolności.

d11efi2

W jednym ze swoich dzieł "Liście do syna" Nostradamus wyjaśnia, skąd pochodzi jego tajemna wiedza. Mistyk napisał: "W oparciu o boskie nadnaturalne natchnienie wyodrębniam pojedyncze miejsca według ich specyfiki. Potem łączę owe miejsca z niebiańskimi znakami. Podobnie określam okresy czasu, dla których charakterystyczny jest okultyzm, mocą łaski i siły potęgi Boga. W jego obecności od zawsze łączą się trzy czasy: «ponieważ przecież wszystko obnażone i otwarte znajduje się przed twymi oczami, o Panie!», przy czym stosuję teorię obiegów planet do przeszłych, teraźniejszych i przyszłych przyczyn".

Zobacz też: Palmy wyrosły z nasion sprzed 2000 lat. To pierwszy taki przypadek.

Nostradamus przepowiednie na 2020 rok

W zapiskach Nostradamusa można odnaleźć liczne przepowiednie na 2020 rok. Wynika z nich, że będzie to czas sprawiedliwości społecznej, a rządy zaczną poszukiwać sposobów, aby każdemu żyło się dobrze. Więcej uwagi poświęci się komunikacji międzyludzkiej, a także cierpieniu słabszych. Ludzie staną się na nie bardziej wrażliwi.

d11efi2

W 2020 roku ma nastąpić rozwój medycyny. Dokonania lekarzy i naukowców pozwolą na wydłużenie życia. Z przepowiedni Nostradamusa wynika, że już niedługo możemy osiągać wiek nawet 200 lat.

Kryzys finansowy

Analitycy proroctw mistyka mówią również o kryzysie finansowym, który zostanie zapoczątkowany we Włoszech i stamtąd szybko rozprzestrzeni się na całą Unię Europejską. To nie jedyne problemy, które mają dotknąć państwa europejskie. Nostradamus przewidywał ogromne powodzie, które dotkną m.in. Czechy, Węgry i Włochy.

Rok 2020 ma być czasem "Czerwonych Wojen". Globalne ocieplenie da się we znaki, a rosnące temperatury i kurczące się zasoby będą przedmiotem sporów. Z drugiej jednak strony Nostradamus widział porozumienie między władcami w sprawie redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza.

d11efi2

W przepowiedniach Nostradamusa można odnaleźć również informacje o losach największych mocarstw. Mistyk wspominał o spadku znaczenia Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej oraz o połączeniu Korei Północnej i Południowej. Kim Dzong Un ma zostać obalony i uciec w poszukiwaniu schronienia do Rosji.

W czterowierszach Nostradamusa znajduje się znacznie więcej przepowiedni na 2020 roku. Jak większość z jego wcześniejszych proroctw dotyczą niedatowanych katastrof, inwazji, klęsk żywiołowych, powodzi czy trzęsień ziemi.

d11efi2

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d11efi2

d11efi2