ycipk-40l7pk

Nordazepam/Nordiazepam. We krwi Durczoka znaleziono ślady silnego leku psychotropowego

We krwi Kamila Durczoka, który spowodował pod koniec lipca wypadek samochodowy, znaleziono ślady nordazepanu. To silna substancja psychotropowa, która ma działanie nasenne i może powodować obniżenie koncentracji, ale prowadzenie auta po jej spożyciu nie jest prawnie zakazane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leki psychotropowe nie są oczywiście zabronione, ale w parze z alkoholem mają druzgocący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy
Leki psychotropowe nie są oczywiście zabronione, ale w parze z alkoholem mają druzgocący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy (WP.PL)
ycipk-40l7pk

Wyniki badania jednego z instytutów medycyny sądowej podaje serwis wPolityce.pl. Jak czytamy, w chwili wypadku Durczok nie znajdował się pod wpływem narkotyków, ale przyjął właśnie dawkę nordazepamu.

Jest to lek należący do tzw. benzodiazepinów, stosowany w stanach lękowych, stanach napięcia emocjonalnego i zaburzeniach psychosomatycznych. Karta charakterystyki informuje też o działaniu nasennym i obniżeniu koncentracji, przez co pacjentom odradza się prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Przypomijmy, pod koniec lipca Kamil Durczok uczestniczył w wypadku na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 1 pod Piotrkowej Trybunalskim. Jadąc prywatnym BMW w kierunku Katowic, strącił pachołki oddzielające pasy ruchu. Jeden z nich trafił w auto nadjeżdżające z przeciwka. Nikt nie ucierpiał, ale we krwi dziennikarza stwierdzono 2,6 promila alkoholu, co doprowadziło do jego zatrzymania przez policję. W sprawie toczy się postępowanie.

ycipk-40l7pk

Choć koncerny farmaceutyczne oraz lekarze odradzają prowadzenie samochodu po lekach psychotropowych, prawo wprost tego nie zabrania. Inna sprawa, że leki tego rodzaju w połączeniu z alkoholem potrafią mieć druzgocący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, potęgując negatywny wpływ spożycia alkoholu na organizm człowieka.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40l7pk

ycipk-40l7pk
ycipk-40l7pk