Nokia wraca do gry? Podobno już w produkcji są dwa smartfony firmy

Strona głównaNokia wraca do gry? Podobno już w produkcji są dwa smartfony firmy
18.07.2016 13:00
Nokia wraca do gry? Podobno już w produkcji są dwa smartfony firmy
Źródło zdjęć: © neowin / chip.pl

W maju br. fiński producent zapowiedział, że powróci na rynek smartfonów. Spodziewano się wówczas, że Nokia zadebiutuje w okolicach 2017 roku, kiedy to umowa z Microsoftem posiadającym prawa do mobilnego działu producenta w końcu wygaśnie. Tymczasem już teraz pojawiają się pierwsze plotki na temat nowych smartfonów.

Nokia w ostatnich latach nie miała szczęścia na rynku smartfonów. Przespała najlepszy moment na wejście w nowy segment produktów. Być może jednak powrót do samodzielności przełamie złą passę. Według nieoficjalnych źródeł firma w pierwszej kolejności chce celować w tzw. wysoką półkę. Przygotowywane są już dwa smartfony (5,2 i 5,5-calowe), które mają cechować się wysoką jakością wykonania, wodoszczelną obudową (IP68) oraz ekranami o rozdzielczości 2K. W obu urządzeniach znaleźć ma się także Qualcomm Snapdragon 820. System? Oczywiście Android. Nowe smartfony mają pojawić się najpierw na rynku chińskim. Premiery możemy spodziewać się nie wcześniej niż pod koniec br.

Jesteśmy bardzo ciekawi pomysłów Nokii. Będziemy śledzić nowinki na temat nowych smartfonów z Finlandii na bieżąco i na pewno wrócimy do was z pierwszymi konkretnymi informacjami.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft uśmiecha się do Nintendo?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)