Nokia szykuje nowe smartfony z Androidem

Zanosi się kolejna mocna premiera w świecie smartfonów. Tym razem marka, która już miała nie istnieć i produkować jedynie kalosze szykuje się do powrotu w wielkim stylu. Plotki mówią, ze Nokia szykuje aż trzy nowe modele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
smartfon nokia android
smartfon nokia android (Nokia)

Jak się okazuje jeszcze w tym roku będziemy świadkami premiery telefonów z logo Nokii, które będą działały dzięki systemowi operacyjnemu Google’a - Android 7.0 Nougat z autorską nakładką producenta. Jak na razie mówi się o trzech różnych urządzeniach. Oznaczenie pierwszego z nich znalazło się w bazie benchmarku GeekBench i nosi tajemniczą nazwę D1C.

Niestety wiadomo o nim niewiele więcej. D1. z pewnością będzie pracować pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Google’a Android 7.0 Nougat.

Wiadomo również, że telefon, który ma być modelem ze średniej półki cenowej, zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 430, wspierany przez układ graficzny Adreno 505. Specyfikację uzupełniają 3 GB pamięci RAM.

Kolejny smartfon Nokii ma nosić oznaczenie P1 i będzie telefonem celującym w wyższą półkę cenową. Przecieki mówią, że Nokia P1 będzie występować w dwóch wersjach - większej z ekranem 5,5 cala oraz mniejszej z przekątną 5,2 cala.

W obu przypadkach producent przewidział wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (quad high definition) - 1440x256. pixeli. Modele oznaczone jako P1 będą działały pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z autorską nakładką Nokii. Smartfony mają mieć metalowe obudowy. Możemy również spodziewać się procesora Qualcomm 820 lub 821.

W najbliższym czasie pojawi się zapewne więcej przecieków na temat nowych modeli Nokii. Czy wskrzeszona marka telefonów utrzyma się dłużej niż Nokia pod opieką Microsoftu? My jesteśmy bardzo sceptyczni.

LOP

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.